szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
STROJE KĄPIELOWE 2013. Jak dobrać strój kąpielowy do figury typu jabłko, gruszka, klepsydra, papryka i pieczarka

KOSTIUMY KĄPIELOWE 2013. Jak dobrać kostium kąpielowy do figury?

Jedziesz na urlop, a nie wiesz jak dobrać kostium kąpielowy do figury? Nie martw się, to wcale nie jest takie trudne! Poznaj podstawowe typy figur oraz sposoby na eksponowanie swoich atutów, a będziesz wyglądała oszałamiająco na plaży. Dopasuj strój do swojego typu figury!

Tagi: bikini, JAK DOBRAĆ KOSTIUM KĄPIELOWY DO FIGURY, JAK DOBRAĆ STRÓJ KĄPIELOWY DO FIGURY, JAK OKREŚLIĆ SWOJĄ FIGURĘ, JAK POZNAĆ TYP FIGURY, kostium kąpielowy, kostiumy kąpielowe, monokini, stroje kąpielowe, tankini, Typy figur

KOSTIUMY KĄPIELOWE 2013. Jak dobrać kostium kąpielowy do figury?

fot: fot. materiały prasowe

Nastał okres wakacyjnych wyjazdów, urlopów lub krótkich wycieczek nad jezioro. Dla wielu kobiet to czas prawdziwej katorgi, bo w końcu każda z nas chce fantastycznie wyglądać na plaży! Dlatego też zaczyna się liczenie kalorii, diety i ostre treningi. A czasem wystarczy po prostu dobrze dobrany kostium kąpielowy, który wyeksponuje atuty ciała, a ukryje jego wady! Pamiętaj, że dobierając odpowiedni strój kąpielowy, musisz dążyć do wyrównania proporcji swojego ciała.

Zobacz też: STROJE KĄPIELOWE 2013. Bikini i kostiumy jednoczęściowe od Victoria's Secret

Tylko jak dobrać kostium kąpielowy do figury? W jaki sposób rozpoznać typ swojej figury? Może się to wydawać dosyć trudne ze względu na mieszane nazewnictwo poszczególnych typów. Jednak wyróżniamy 5 podstawowych typów:

Figura typu jabłko, inaczej "O"

Taka figura charakteryzuje się krągłymi piersiami, brzuchem, za to szczuplejszymi dolnymi partiami ciała: biodrami i nogami. W tym wypadku należy zakryć wystający brzuszek, a podkreślić zgrabną pupę.

Figura typu gruszka, inaczej "A"

Przy tym typie figury kobiety mają wąskie ramiona, drobne piersi i zazwyczaj płaski brzuch. Mogą się za to pochwalić krągłymi biodrami, pupą oraz masywnymi udami. Kobiety, które posiadają taki typ figury, powinny wyrównać proporcje - odwrócić uwagę od szerszego dołu, a przyciągnąć ją w górne partie ciała, na przykład dzięki kolorowym lub wzorzystym biustonoszom.

Figura typu klepsydra, inaczej "X"

Mówi się, że jest to najbardziej kobieca i idealna figura, która charakteryzuje się wąską talią, równą szerokością bioder i ramion, a także krągłym biustem. We wszystkich stylizacjach dąży się do osiągnięcia właśnie takich proporcji!

Figura typu papryka, inaczej "H"

Taki typ figury charakteryzuje się równą szerokością ramion i bioder oraz brakiem wcięcia w talii. Wybierając odpowiedni kostium kąpielowy, należy zwrócić uwagę na wszelkie wzory na wysokości talii. To właśnie one pomogą ją "stworzyć"!

Figura typu pieczarka, inaczej "T"

Ten typ figury charakteryzuje się szerszymi ramionami od bioder, małymi piersiami oraz długą talią. Aby wyrównać proporcje takiej sylwetki należy "dodać" sobie objętości w biodrach!

Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę, że jej figura może być prawdziwą mieszanką różnych typów figur. Najważniejsze jest jednak poznać swoje zalety i wady, by jedne wyeksponować, a drugie ukryć!

Zobacz też: Jak dobrać kostium kąpielowy do figury typu jabłko, gruszka, klepsydra, papryka i pieczarka

Autor: Kinga

Zdjęcia: fot. materiały prasowe

Publikacja: 01.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również