szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak ubrać się do pracy? Jak wyglądać dobrze a przede wszystkim profesjonalnie?

Pomysł na strój do pracy. Jak wyglądać dobrze w biurze?

Jak ubrać się do pracy? Czy w pracy można eksperymentować z modą? Jaki dress code nas obowiązuje? Przeczytaj nasze rady dotyczące wyboru stroju do pracy. Przekonasz się, że dzięki nim możesz znacznie zyskać. Nie tylko na tym, jak będziesz wyglądać, ale jak będą postrzegać cię współpracownicy :)

Tagi: autoprezentacja, dress code, jak się ubrać, jak ubrać się, jakie ubrania pasują do pracy, moda praca, prezencja, strój do pracy, strój do pracy w biurze, strój do pracy w urzędzie, strój w pracy

Pomysł na strój do pracy

Jak ubrać się do pracy?

fot: sxc.hu

To jak się ubrać do prani, wcale nie jest banalnym pytanie. W pracy liczy się bowiem nie tylko wysiłek z jakim wypełniasz swoje obowiązki, ale także to, czy sprawiasz wrażenie osoby profesjonalnej. Dopiero mix tych dwóch składników pozwoli cii osiągnąć sukces. Jasne sprecyzowane reguły dotyczące „mody pracowniczej” nie istnieją. Większość autorytetów w dziedzinie mody jest zgodnych co do pięciu podstawowych zasad dotyczących stroju w pracy. Co interesujące, mają one rację bytu niezależnie od jakości i marki Twoich ubrań.

W pracy zawsze powinnaś wyglądać schludnie i czysto!

Tej reguły nie trzeba uzasadniać. Wszyscy chcemy, by nawet ci wykonujący zawód artysty, obnoszący się ze swoim niedbałym stylem, sprawiali co najmniej wrażenie czystych. Poplamione koszule, zabrudzone buty lub poszarpane nogawki nigdy nie będą wyglądały dobrze!

Bądź względem siebie krytyczna!

Źle dopasowane ubrania to największa zmora mody. Jak często kupiłyśmy coś rozmiar mniejsze lub większe niż to, co zwykle nosimy? I tylko dlatego, że czułyśmy, że przepuścimy świetną okazję? Nie ma nic gorszego niż za mały stanik, który wbija się w nasze ciało, spodnie, które są ewidentnie za krótkie, spódnica, która jest zbyt obcisła lub bluzka, którą nieustanne poprawiamy, by nie odsłaniała naszego brzuszka. Za duże rozmiary skutkują natomiast utratą elegancji i powagi. Pamiętaj, by nie opierać swoich zakupów tylko na informacji podanej na metce – rozmiarówki poszczególnych projektantów różnią się od siebie, więc zawsze przymierzaj ciuchy, którymi jesteś zainteresowana.

W biurze obowiązuje dress code!

Motywy zwierzęce może i są na topie, jednak stylizacja składająca się z sukienki, torebki i butów w cętki leoparda będzie totalną porażką. Eksperymentowanie z modą to świetna zabawa, ale jeden wzór od stóp do głów raczej nie będzie dobrym pomysłem. Golfy sprawdzają się w miejscu pracy, ale dobrze byłoby gdyby nie były jedyną „górą” w jakiej się pojawiasz. Umiar jest kluczem.

Trzymaj rażące kolory z dala od swojej twarzy

Krzyczące kolory powinnaś nosić w dolnych partiach Twojej garderoby. Ta reguła działa niezależnie od odcienia twojej skóry. Zatem zamiast neonowego sweterka – neonowe buty, a jaskraworóżowej chusty – jaskraworóżowa bransoletka.

Ignoruj przestarzałe modowe zasady

Arena mody zaakceptuje dzisiaj wszystko, co dawniej było zakazane. Noś zatem buty i torebkę w różnych kolorach, łącz ostre barwy oraz rodzaje tkanin, zakładaj skarpetki do szpilek lub sandałów. Jakkolwiek kreatywność i otwartość są bardzo mile widziane, najbardziej pożądanym pozostaje po prostu dobry smak.

Konkurs dla blogerek! Women Bloxing Club - walcz o nagrody w najlepszym stylu!

Autor: monroe

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 14.04.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...