szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dobierz odpowiednią dla ciebie kolorystykę strojów!

TYP URODY: ZIMA. Jakie ubrania powinnaś nosić?

Doskonała stylizacja powinna pasować nie tylko do twojej sylwetki, zakrywać niedoskonałości i podkreślać mocne strony, ale powinna też być dobrana pod kątem kolorystyki. Do tego celu służy właśnie analiza kolorystyczna. Zimo! Zobacz, jakie propozycje kolorów strojów przygotowaliśmy dla ciebie!

Tagi: analiza kolorystyczna, jaki typ urody, typ urody, typ urody zima, typ urody zima kolory

TYP URODY: ZIMA. Jakie ubrania powinnaś nosić?

Analizę kolorystyczną wykonuje się za pomocą kolorowych szali.

fot: sxc.hu

Dla pań, które mogą pochwalić się zimowym typem urody charakterystyczna jest bardzo jasna cera, często o lekko niebieskiej poświacie, mocno kontrastująca z bardzo ciemnymi, a niekiedy kruczoczarnymi włosami. Właśnie dzięki tym charakterystyczny kontrastom kobieta Zima postrzegana jest przez innych, jako kobieta pewna siebie i zdystansowana. Oczy Pani Zimy mają zwykle ciemny kolor, na przykład intensywnie zielony, czarno-brązowy, orzechowy lub niebieski. Paleta barw, która jest dla zim najkorzystniejsza składa się w zasadzie z samych zimnych kolorów. Jakie kolory pasują Zimie, a jakich stanowczo powinna się wystrzegać?

Na jakie kolory strojów powinnaś się zdecydować?

Kobieta Zima powinna zaopatrzyć się w ubrania w zdecydowanych kolorach, jak czerń czy biel, ale także grafit, czy granatowy.

Dodatkowo powinnaś zaopatrzyć swoją garderobę w takie kolory, jak intensywna czerwień, w odcieniu wina, szkarłat czy purpura. Jeżeli róż, to tylko zdecydowany i jaskrawy. jedyny odcień żółci na jaki możesz sobie pozwolić to kolor cytrynowy. Świetnie sprawdzi się też czysta szarość. Jeżeli lubisz kolor zielony zdecyduj się w szczególności na intensywną zieleń, kolor szmaragdowy bądź ciemny nefryt. Najlepszym dla ciebie kolorem jest niebieski w zasadzie we wszystkich odcieniach, jak granatowy, kobaltowy błękit, czy kolor atramentowy. Wszystkie odcienie fioletu sprawdzą się w przypadku twojej urody. Latem możesz się też pokusić o pastele.

W jakich kolorach nie będzie ci do twarzy?

Czerwień wpadająca w pomarańcz niestety nie jest dla ciebie stworzona. Niestety w brązowym odcieniu czerwieni będziesz wyglądała przygnębiająco. Pożegnaj się także z pomarańczem i mieszanymi odcieniami szarości, jak niebiesko-szary. Kolor brązowy lepiej będzie pasował do koleżanek z jesiennym typem urody, natomiast na tobie bedzie on wyglądał niekorzystnie. Rozmyte i przygaszone odcienie zieleni nie są dla ciebie stworzone. Wyrzuć z szafy beże i kremy, kolor khaki i brązy.

Autor: Monika P.

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 22.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...