szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Typ butów, a sylwetka

W jakich butach twoja sylwetka będzie prezentować się najlepiej: kolumna, dzwon, wazon, cegła, lizak, gruszka

Dobre buty sprawią, że każdego dnia będziesz dużo pewniejsza siebie i zadowolona ze swojego wyglądu. Zobacz, który rodzaj butów pasuje do twojej sylwetki!  

Tagi: 12 typów sylwetki, jak dobrać buty, jak dobrać strój do typu sylwetki, jak dobrać ubranie do typu sylwetki, jak się nie ubierać, jak się ubierać, jakie stylizacje dla typu sylwetki, typy kobiecej sylwetki

Buty idealne

fot: DeeZee

Kobiece sylwetki można sklasyfikować w dwunastu typach, biorąc pod uwagę ich kształt, miejsca, w których najłatwiej gromadzi się dodatkowy tłuszcz oraz naturalne uwarunkowania jak masywność i długość kończyn, rozmiar i charakter krągłości. Zobacz, w jakich ubraniach twoja sylwetka będzie prezentowała się najlepiej.

Kolumna

Najlepszymi butami dla ciebie są ładnie wyprofilowane, klasyczne obcasy. Ani szpilki, ani obcasy na topornym słupku, lecz zwyczajne, eleganckie i foremne pantofle. Wyszczuplą i tak zgrabne nogi i sprawią, że nie będzie można oderwać od nich wzroku.

Dzwon

Stożkowy obcas został wymyślony specjalnie dla ciebie. Dzięki swojej grubości równoważy najbardziej masywna, dolną część ciała, a dzięki kształtowi nadaje kobiecego wyglądu szczupłym łydkom. Unikaj butów z paskami na kostkach, o bardzo bogatym zdobieniu i wybieraj raczej skromniejsze modele.

Wazon

Dzięki temu, że twoje ciało jest w wielu miejscach pięknie zaokrąglone buty nie muszą nadawać ci bardziej obłego kształtu. Możesz pozwolić sobie zarówno na szpilki, obcasy, jak i koturny. Jesteś jednym z nielicznych typów, któremu pasują szpilki z ostro zakończonym czubkiem.

Cegła

Wszystkie osoby o tym typie budowy potrzebują zaokrągleń. Tyczy się to również butów, które muszą nie tylko wysmuklać sylwetkę (obcas obowiązkowy!), ale również nadawać bardziej kobiecy kształt. W tym celu wybierz wygięty obcas o solidnym, zaokrąglonym nosku.

Lizak

Jesteś stworzona do bardzo wysokich szpilek. Najlepsze będą te na platformie, gdyż wysmuklą nogi i podkreślą to jak bardzo są szczupłe, dodatkowo sprawiając wrażenie, że twoja górna połowa ma naprawdę mocne wsparcie.

Gruszka

Latem wybieraj proste platformy i obcasy, które zminimalizują wrażenie toporności dolnych partii twojego ciała, a zimą korzystaj z oficerek i kozaków. Dzięki nim bez stresu będziesz mogła nosić sukienki i spódnice odsłaniające nogi.

Zdjęcia: DeeZee

Publikacja: 22.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...