szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dobierz odcień czerwieni do swojego typu urody

Znajdź swój odcień czerwonego. Dobierz kolor do swojego typu urody!

Czerwony jest jednym z najbardziej zmysłowych kolorów. Do tej pory myślałaś, że czerwony nie jest dla ciebie? Błąd, każda kobieta wygląda pięknie w czerwieni. Znajdź swój odcień czerwieni, w którym będziesz wyglądać olśniewająco!  

Tagi: analiza kolorystyczna, idealny kolor, jak dobrać kolor, jak wybrać swój kolor, jaki typ urody, typ urody, typ urody jesień, typ urody kolory, typ urody lato, typ urody wiosna, typ urody zima

Czerwony

fot: sxc.hu

Kobiecą urodę można podzielić na cztery typy kolorystyczne, które wzięły swoja nazwę od naturalnego cyklu, w jakim zmieniają się barwy otaczającego nas świata. Cykl rozpoczyna wiosna z dominantą kolorów ciepłych, przez zimne lato, po którym następuje ciepła kolorystycznie jesień. Na końcu, zimą obserwujemy całą gamę czystych i mocno kontrastujących ze sobą barw zimnych. Nasz typ kolorystyczny jest powiązany z rodzajem charakteryzujących nas pigmentów. Im większą harmonię osiągniemy dobierając strój i makijaż, tym lepiej będziemy wyglądać. Od tego, w jakim odcieniu jest twoja cera, jaki jest twój kolor włosów oraz oczu zależy to, w jakich barwach prezentujesz się najlepiej.

 

WIOSNA

Najlepiej prezentujesz się w odcieniach czerwieni, które mają domieszkę żółci. Dzięki temu świetnie harmonizują one zarówno z ciepłym odcieniem twojej skóry, jak i włosów. Powinnaś wybierać te odcienie czerwieni, które przywodzą na myśl naturalna czerwień kwiatów i i owoców. Unikaj ciemnych, ziemistych i bardzo intensywnych odcieni czerwonego.

LATO

Kolory, w których prezentujesz się najlepiej maja łagodna domieszkę błękitu. Dzięki temu doskonale harmonizują z odcieniem twojej skóry i włosów. Czerwień, którą powinnaś wybierać jest przytłumiona, często przechodzi w róż i bordo. Możesz śmiało zakładać ubrania bordowe, oberżynowe. Uważaj na jaskrawe odcienie czerwonego!

JESIEŃ

Kolory czerwieni, w których wiosny wyglądają najlepiej mają w sobie domieszkę żółci. Dzięki temu wszystkie atuty jesieni: złocisto – rudawy połysk na włosach i piegi, zostają uwypuklone. Najlepiej wyglądać będziesz w czerwonym przechodzącym w brąz, rudy i rdzawy. Twoja czerwień jest ciężka i ziemista, jak rdza lub dojrzały pomidor.

ZIMA

Czerwień, w której wyglądasz najlepiej jest bardzo intensywną barwą z dużą dozą chłodnego błękitu. Nie powinnaś zakładać typowo czerwonych rzeczy. Kieruj się w okolice różu, fioletu. Świetnie wyglądać będziesz w fuksji, zimnym bladoróżowym, zgaszonej pomarańczy.

Autor: PN

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 24.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...