szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dobierz odcień fioletu do swojego typu urody

Znajdź swój odcień fioletu! Dobierz kolor do swojego typu urody!

Fiolet to jeden z najrzadziej wybieranych przez kobiety kolorów. Jest bardzo charakterystyczny, wyostrza rysy twarzy, odejmuje lat i jest jednym z najoryginalniejszych kolorystycznych wyborów. Dlaczego więc nie dodać by nieco fioletu do swojej garderoby? Znajdź swój odcień fioletu!  

Tagi: analiza kolorystyczna, idealny kolor, jak dobrać kolor, jak wybrać swój kolor, jaki typ urody, typ urody, typ urody jesień, typ urody kolory, typ urody lato, typ urody wiosna, typ urody zima

Fiolet

fot: sxc.hu

Kobiecą urodę można podzielić na cztery typy kolorystyczne, które wzięły swoja nazwę od naturalnego cyklu, w jakim zmieniają się barwy otaczającego nas świata. Cykl rozpoczyna wiosna z dominantą kolorów ciepłych, przez zimne lato, po którym następuje ciepła kolorystycznie jesień. Na końcu, zimą obserwujemy całą gamę czystych i mocno kontrastujących ze sobą barw zimnych. Nasz typ kolorystyczny jest powiązany z rodzajem charakteryzujących nas pigmentów. Im większą harmonię osiągniemy dobierając strój i makijaż, tym lepiej będziemy wyglądać. Od tego, w jakim odcieniu jest twoja cera, jaki jest twój kolor włosów oraz oczu zależy to, w jakich barwach prezentujesz się najlepiej.

 

WIOSNA

Odcienie fioletu, w których będziesz wyglądać najlepiej mają w sobie duża domieszkę czerwieni oraz beżu. Właśnie to sprawia, że świetnie pasują do twojej ciepłej, brzoskwiniowej cery oraz złocistych włosów. Wybieraj jasne i pogodne odcienie fioletu przypominające kolor krokusów. Uważaj na ciemne, nasycone fiolety.

LATO

Kolory fiolety, które dobrze harmonizują się z letnim typem urody to zimne fiolety przechodzące w błękit. W przeciwieństwie do zimy, kobieta lato nie powinna wybierać nasyconych odcieni fioletu, a raczej rozmyte, przydymione odcienie fiołków i chabrów. Sztuczka: jeśli twoje fioletowe ubranie jest zbyt jaskrawe spróbuj sprać z niego barwę, a zobaczysz, że od razu nabierze świeżości.

JESIEŃ

Fiolety niezbyt dobrze harmonizują z jesiennym typem urody. Jeśli reprezentujesz ten typ, powinnaś wybierać jedynie bardzo ciepłe, przydymione i mocno nasycone odcienie fioletu: śliwkowy, jeżynowy, purpurowofioletowy. Dzięki temu, że mają w sobie domieszkę czerwieni nie kontrastują z twoim typem kolorystycznym.

ZIMA

Wyglądasz bardzo dobrze w wielu odcieniach fioletu. Warunek jest jeden: fiolet, który wybierasz powinien mieć dużą domieszkę granatu, błękitu. Pasują ci zarówno barwy liliowe i lilioworóżowe, jak i ciemne i bardzo mocne kolory fioletowo-granatowe. Jeśli dobrze dobierzesz swój odcień fioletu z pewnością będziesz wyglądać w nim bardzo efektownie.

Autor: PN

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 24.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...