szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dobierz odcień niebieskiego do swojego typu urody

Znajdź swój odcień niebieskiego. Dobierz kolor do swojego typu urody!

Niebieski jest bardzo łatwym do noszenia i powszechnie lubianym kolorem. Uwierz, że kiedy znajdziesz swój odcień niebieskiego nie będziesz mogła się z nim rozstać!  

Tagi: analiza kolorystyczna, idealny kolor, jak dobrać kolor, jak wybrać swój kolor, jaki typ urody, typ urody, typ urody jesień, typ urody kolory, typ urody lato, typ urody wiosna, typ urody zima

Niebieski

fot: sxc.hu

Kobiecą urodę można podzielić na cztery typy kolorystyczne, które wzięły swoja nazwę od naturalnego cyklu, w jakim zmieniają się barwy otaczającego nas świata. Cykl rozpoczyna wiosna z dominantą kolorów ciepłych, przez zimne lato, po którym następuje ciepła kolorystycznie jesień. Na końcu, zimą obserwujemy całą gamę czystych i mocno kontrastujących ze sobą barw zimnych. Nasz typ kolorystyczny jest powiązany z rodzajem charakteryzujących nas pigmentów. Im większą harmonię osiągniemy dobierając strój i makijaż, tym lepiej będziemy wyglądać. Od tego, w jakim odcieniu jest twoja cera, jaki jest twój kolor włosów oraz oczu zależy to, w jakich barwach prezentujesz się najlepiej.

 

WIOSNA

Wiosny najlepiej prezentują się w błękicie. Możesz śmiało wybierać spośród rożnych odcieni błękitu. Ważne, aby były jasne, pogodne i ciepłe, rozświetlone sporą domieszką bieli. Najlepsze odcienie dla ciebie to te od jasnego, bardzo delikatnego turkusu, po rozmarzony, polny chaber. Unikaj kolorów przytłumionych, odbiorą ci świeżości i blasku.

LATO

Lato zostało stworzone po to, by nosić niebieski. Bardzo dobrze prezentujesz się w wielu odcieniach niebieskiego poczynając od błękitu, po ciemny granat przechodzący w szary, bądź czarny. Wybierając kolor, zwróć uwagę na to, by był przydymiony, zgaszony, nieco „dżinsowy”. Jaskrawe barwy będą przytłaczały twój delikatny koloryt, a twoja skóra będzie wydawać się wyblakła i pozbawiona życia.

JESIEŃ

Odcienie niebieskiego, w których prezentujesz się najlepiej są przytłumione, pozostając głębokie i intensywne. Ich barwa powinna przypominać kolor głębokiego jeziora, bądź stawu i wydają się być rozjaśnione zieloną barwą. Twoim najlepszym kolorem jest niebieski odcień nazywany petrolem.

ZIMA

Niebieski, w którym powinnaś chodzić, powinien służyć jako modelowy przykład koloru niebieskiego. Jest prosty, czysty, świetlisty i zimny. Bez domieszek jakichkolwiek innych kolorów. Szukaj chłodnych barw: błękitno-białego, granatu nieba po zmroku. Masz szczęście, jesteś jedynym typem, który dobrze prezentuje się w królewskim odcieniu niebieskiego - kobalcie.

Autor: PN

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 24.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...