szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dobierz idealny odcień szarości do swojego typu urody

Znajdź swój odcień szarości. Dobierz kolor do swojego typu urody!

Kobiety sięgają po szarości najczęściej wtedy, kiedy mają zły dzień, gorszy humor i chcą się ukryć, a szary, tak jak inne kolory jest w stanie cudownie wyeksponować naturalne kobiece piękno. Znajdź swój kolor i już nigdy nie wyglądaj jak szara myszka!  

Tagi: analiza kolorystyczna, idealny kolor, jak dobrać kolor, jak wybrać swój kolor, jaki typ urody, szary komu pasuje, typ urody, typ urody jesień, typ urody kolory, typ urody lato, typ urody wiosna, typ urody zima

Szary

fot: sxc.hu

Kobiecą urodę można podzielić na cztery typy kolorystyczne, które wzięły swoja nazwę od naturalnego cyklu, w jakim zmieniają się barwy otaczającego nas świata. Cykl rozpoczyna wiosna z dominantą kolorów ciepłych, przez zimne lato, po którym następuje ciepła kolorystycznie jesień. Na końcu, zimą obserwujemy całą gamę czystych i mocno kontrastujących ze sobą barw zimnych. Nasz typ kolorystyczny jest powiązany z rodzajem charakteryzujących nas pigmentów. Im większą harmonię osiągniemy dobierając strój i makijaż, tym lepiej będziemy wyglądać. Od tego, w jakim odcieniu jest twoja cera, jaki jest twój kolor włosów oraz oczu zależy to, w jakich barwach prezentujesz się najlepiej.

 

WIOSNA

Szarości, w których jest ci najlepiej mają ciepły, kremowy odcień. Są wariacją na temat beżu, brązu i zieleni, barwą przypominają nikiel. Wybieraj szczególnie jasne szarości. Odcieniem bieli, w którym prezentujesz się najlepiej jest biel skorupki strusiego jaja. Z czerni zrezygnuj raczej na dobre.

LATO

Możesz nosić bardzo wiele odcieni szarości od chłodnych, srebrzystych odcieni, po te barwą przypominającą antracyt. Zrezygnuj z ciemnego szarego, wygląda zbyt ciężko i kontrastowo. Najlepiej prezentujesz się w bieli o odcieniu lekko mlecznym. W czarnym twoja skóra traci blask i uwidoczniają się worki pod oczami.

JESIEŃ

Powinnaś zrezygnować z klasycznego szarego i wybierać odcienie szarego zielonkawe i lekko oliwkowe. Twoim idealnym „szarym” jest ochłodzony kolor oliwkowy. Twoja najlepsza biel ma odcień kremowy, ecru.

ZIMA

Zimowy typ może nosić wszystkie odcienie szarości od w klasycznych odcieniach bieli wymieszanej z czernią. Jedyne na co musisz uważać to szarości o zabarwieniu żółtawym i zielonkawym. Zarówno biel, jak i czerń, w których wyglądasz najlepiej mają czyste, klarowne odcienie.

Autor: PN

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 27.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...