szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dobierz odcień zielonego do swojego typu urody

Znajdź swój odcień zielonego. Dobierz kolor do swojego typu urody!

Kobiety rzadko decydują się na zakładanie zieleni. Ma ona opinię ciężkiego koloru, w którym dobrze wyglądają jedynie kobiety obdarzone rudymi włosami i najlepiej zielonym kolorem oczu. Przekonaj się, że ty również możesz wyglądać niesamowicie w zieleni.  

Tagi: analiza kolorystyczna, idealny kolor, jak dobrać kolor, jak wybrać swój kolor, jaki typ urody, typ urody, typ urody jesień, typ urody kolory, typ urody lato, typ urody wiosna, typ urody zima

Zielony

fot: sxc.hu

Kobiecą urodę można podzielić na cztery typy kolorystyczne, które wzięły swoja nazwę od naturalnego cyklu, w jakim zmieniają się barwy otaczającego nas świata. Cykl rozpoczyna wiosna z dominantą kolorów ciepłych, przez zimne lato, po którym następuje ciepła kolorystycznie jesień. Na końcu, zimą obserwujemy całą gamę czystych i mocno kontrastujących ze sobą barw zimnych. Nasz typ kolorystyczny jest powiązany z rodzajem charakteryzujących nas pigmentów. Im większą harmonię osiągniemy dobierając strój i makijaż, tym lepiej będziemy wyglądać. Od tego, w jakim odcieniu jest twoja cera, jaki jest twój kolor włosów oraz oczu zależy to, w jakich barwach prezentujesz się najlepiej.

 

WIOSNA

Wszystkie odcienie zieleni, które wybierzesz powinny mieć w sobie domieszkę żółci, aby harmonizować z owocowym, brzoskwiniowym odcieniem twojej cery i złocistymi włosami. Twój wybór odcieni zielonych jest bardzo bogaty, jednak omijaj ciemnych, ziemistych zieleni. Sprawią, że będziesz wydawała się ciężka i smutna.

LATO

Zieleń przeznaczona dla lata powinna mieć w sobie znaczną domieszkę błękitu. Tylko w bardzo zimnej zieleni lata wyglądają naprawdę dobrze. Szukaj kolorów, które można by określić jako niebiesko – zielone, morsko – zielone. Unikaj naturalnej, roślinnej zieleni i zgaszonej zieleni khaki.

JESIEŃ

Typ jesienny bardzo dobrze prezentuje się w zieleni. Połączenie jasnej skóry, rudych włosów, zielonych oczu i zielonej garderoby jest bardzo urokliwe. Najlepiej będziesz wyglądała w odcieniach od żółtawego do ciemnooliwkowego, odcieniach khaki i ziemistych odcieniach zieleni. Wesoła, pogodna i krzykliwa zieleń sprawia nieco kiczowate wrażenie na jesiennym typie.

ZIMA

Zielenie przeznaczone dla zimowego typu urody mają w sobie dużo niebieskiego. Są lekkie, chłodne, nieco rozmyte. Lodowa, pastelowa zieleń, zieleń jodłowa, mięta i głęboki czarnozielony są dla ciebie stworzone. Korzystaj z tego!

Autor: PN

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 24.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...