szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dobierz idealny odcień koloru żółtego do swojego typu urody

Znajdź swój odcień żółci. Dobierz kolor do swojego typu urody!

Większość kobiet całkowicie rezygnuje z ubierania się na żółto, będąc przekonane, że w żółtym, dobrze wyglądać mogą tylko dziewczyny o południowym typie urody. Przekonaj się, że żółty pasuje każdemu!  

Tagi: analiza kolorystyczna, idealny kolor, jak dobrać kolor, jak wybrać swój kolor, jaki typ urody, typ urody, typ urody jesień, typ urody kolory, typ urody lato, typ urody wiosna, typ urody zima, żółty komu pasuje

Zółty

fot: sxc.hu

Kobiecą urodę można podzielić na cztery typy kolorystyczne, które wzięły swoja nazwę od naturalnego cyklu, w jakim zmieniają się barwy otaczającego nas świata. Cykl rozpoczyna wiosna z dominantą kolorów ciepłych, przez zimne lato, po którym następuje ciepła kolorystycznie jesień. Na końcu, zimą obserwujemy całą gamę czystych i mocno kontrastujących ze sobą barw zimnych. Nasz typ kolorystyczny jest powiązany z rodzajem charakteryzujących nas pigmentów. Im większą harmonię osiągniemy dobierając strój i makijaż, tym lepiej będziemy wyglądać. Od tego, w jakim odcieniu jest twoja cera, jaki jest twój kolor włosów oraz oczu zależy to, w jakich barwach prezentujesz się najlepiej.

 

WIOSNA

Wiosenny typ urody dobrze prezentuje się w wielu odcieniach żółtego. Tym, co powinno je wszystkie łączyć jest miękkość i pogodność. Możesz nosić zarówno mocno nasycone żółcie, jak i lekkie i zgaszone ale wszystkie muszą być ciepłe i wesołe. Dzięki temu w naturalny sposób będą harmonizować ze złocistym połyskiem na twoich włosach.

LATO

Żółty to bardzo ciepły i świetlisty kolor, więc dla lata odpowiednie są jedynie jego najbardziej przytłumione, delikatne i zgaszone odcienie. Barwy żółci, w których jest ci najlepiej stanowią pomieszanie żółtego, cytrynowego z bielą, są rozmyte i bardzo jasne.

JESIEŃ

Jeśli decydujesz się na założenie czegoś żółtego, musi to być rzecz bardzo mocno nasycona. To musi być żółty promieniujący ciepłem i słońcem, Twoje barwy żółte mają wyraźną domieszkę odcienia rudawego lub lekko oliwkowego. Odcieniem żółci, w którym nie prezentujesz się najlepiej jest jaskrawa, mocna, tradycyjna żółć.

ZIMA

Żółty bardzo do ciebie pasuje. Świetnie harmonizuje z ciemną oprawą oczu i ciemnymi włosami. Dlatego też paleta odcieni żółci, w których możesz wyglądać świetnie jest bardzo rozległa. Znajdują się na niej odcienie od bardzo jasnych i chłodnych, przez czyste i jaskrawe, po głębokie i mocno nasycone. Jedynie żółcie, których musisz unikać to te w odcieniu oliwkowym oraz kukurydzianym.

Autor: PN

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 27.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...