szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
W sklepach wielkie obniżki cen! Jak nie dać się oszukać na zakupach?

Wyprzedaże: Jak rozsądnie robić zakupy na wyprzedażach

Sezon na wyprzedaże to okazja, by kupić atrakcyjne rzeczy po obniżonych cenach. Warto jednak wiedzieć, jak rozsądnie robić zakupy podczas wyprzedaży, gdyż obniżki cen - paradoksalnie - mogą nieźle wyczyścić portfel. Dlatego poznaj siedem zasad rozsądnego kupowania na wyprzedażach 2013!

Tagi: jak rozsądnie robić zakupy, moda trendy, obniżki cen, przecena, sezon na wyprzedaże, tanie ubrania, wyprzedaż odzież jesień 2013, wyprzedaże, wyprzedaże 2013, wyprzedaże poświąteczne, wyprzedaże sezonowe, zakupy

Wyprzedaże: jak rozsądnie robić zakupy na wyprzedażach

Wyprzedaze to okazja do zaopatrzenia się w rzeczy potrzebne... ale również zupełnie zbędne

fot: flickr.com, jenny.nash712

Wielkie jesienne wyprzedaże kuszą! Tu i tam widzisz atrakcyjne wystawy sklepowe, a na nich napisy: obniżka 50 procent, sale, okazja, przecena. Zacierasz ręce, bo każda wyprzedaż oznacza, że twoja szafa za chwilę zapełni się szałowymi ciuszkami za pół ceny. Aby jednak marzenia chociaż w części dorównały rzeczywistości, dowiedz się, jak rozsądnie robić zakupy i nie dać się nabrać na promocyjne chwyty. Wystarczy działać według kilku z pozoru banalnych zasad.

1. Sporządź listę rzeczy, które naprawdę chcesz lub musisz mieć i trzymaj się jej. To pomoże ci uniknąć kupienia sukienki, której wprawdzie nie masz do czego założyć, ale jest tak tania, że grzech by było jej nie wziąć...

2. Nie oczekuj zbyt wiele: wyprzedaże mają to do siebie, że tak naprawdę trudno jest znaleźć coś, o czym się marzy. Oczywiście, to też się zdarza, ale raczej przygotuj się na lekkie rozczarowanie. Jeśli już w piątym czy szóstym sklepie okazuje się, że ciężko będzie spełnić twoje oczekiwania, może warto je po prostu zrewidować? Zamiast spodni 3/4, poszukaj po prostu dobrych dżinsów - na pewno łatwiej je znaleźć.

3. Bądź czujna: może się okazać, że piękny sweterek, który przed obniżką kosztował 150 złotych, teraz można dostać za 140… Nie jest to więc żadna przecena. Dokładanie oglądaj metki i porównuj ceny. Czasem obniżki cen są pozorne, dlatego nie warto rzucać się na wszystko z napisem Przecena lub Okazja!

4. Nie ograniczaj się do przeszukiwania półek: najfajniejsze ciuchy często można znaleźć w rzeczach odwieszonych, koło przymierzalni.

5. Sprawdź, czy możesz oddać rzecz, którą chcesz zakupić. Przecena nie oznacza już, że zakupy nie podlegają zwrotom, przeciwnie, coraz częściej można je zwrócić tak jak rzeczy kupione po normalnych cenach. Dowiedz się zatem sklepie, czy rzeczywiście jest taka szansa, a jeśli tak, zachowaj paragon. Nie tylko pomoże ci to zwrócić towar, na który pochopnie się zdecydowałaś, ale dzięki temu będzie ci też łatwiej kontrolować, ile wydałaś.

6. Ustal sobie limit finansowy. Określ, ile jesteś w stanie wydać bez nadmiernego nadwerężania portfela. Zapisz sumę na kartce i zabieraj ją ze sobą na wszelkie wyprzedaże i inne okazyjne zakupy. Jeśli zamierzasz chodzić na wyprzedaże przez kilka dni, każdego wieczora podliczaj, ile wydałaś i ile jeszcze zostało ci pieniędzy na przyjemności.

7. Postaw na wygodne ubranie: prawdziwa łowczyni okazji wie, że nic tak nie krępuje ruchów, jak niewygodne ciuchy. Gdy wyruszasz na polowanie, załóż coś bardzo wygodnego i najlepiej przewiewnego, żeby łatwo ci było przymierzać kolejne zdobycze i żebyś nie oblewała się potem co chwila... Powodzenia!

Autor: Miss Q

Zdjęcia: flickr.com jenny.nash712

Publikacja: 01.10.2013, Aktualizacja:

Zobacz również