szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Robisz zakupy w internecie? Pamiętaj o zdrowym rozsądku

ZAKUPY ONLINE ZAGRANICĄ: O czym warto pamiętać na zakupach zagranicą? Oto poradnik smartshoppera!

Planujesz zakupy online zagranicą? Nie daj się nabrać! W internetowych sklepach w Unii Europejskiej masz takie same prawa jak w Polsce. Poza Unią prawo też cię chroni. Przygotowaliśmy specjalny poradnik dla tych, co lubią zakupy w internecie. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek i będziesz wiedziała, co zrobić w razie problemów na zakupach.

Tagi: promocje i rabaty, promocje i wyprzedaże, przeceny, sklepy internetowe, sklepy on line, wyprzedaże, wyprzedaże 2013, wyprzedaże sezonowe, wyprzedaże za granicą, zakupy on line, zakupy w internecie, zakupy w internecie płatność, zakupy za granicą

ZAKUPY ZA GRANICĄ: O czym warto pamiętać na zakupach za granicą? Sprawdź, zanim wpadniesz w szał zakupów? Poradnik smartshoppera!

Na zakupach zagranicą pamiętaj o swoich prawach!

fot: Materiały Prasowe

Wyprzedaże zagranicą są coraz popularniejsze wśród Polaków. Coraz częściej korzystamy z nich przez internet. W zeszłym roku 70% polskich konsumentów przynajmniej raz dokonało zakupu online, a co dziesiąty Polak posługuje się tabletem. Grono internetowych zakupoholików stale więc rośnie – zwłaszcza w okresie wyprzedaży, które właśnie nadchodzą.  Dzięki zakupom online nie musimy się już przywiązywać do dat wyprzedaży ogłoszonych przez lokalne sieci, nie musimy nawet szukać w jednym kraju. W internecie wyprzedaże trwają wszędzie przez cały rok, 24h na dobę.

Ale korzystając z wyprzedaży w sieci, trzeba pamiętać o swoich prawach. Oto krótki poradnik:

Bądź zorganizowana: Stara zasada głosi – im więcej czasu spędzisz na dobrym planowaniu zakupów tym więcej pieniędzy i sił zaoszczędzisz później.

Porównaj oferty: Zanim obudzi się w Tobie chęć posiadania tej jedynej sukienki czy butów sprawdź ceny, najlepiej online. Wiele sklepów już teraz oferuje promocje często na długo przed letnimi wyprzedażami. 

Sprawdź warunki dostawy: Skontaktuj się z wybranym sklepem internetowym i upewnij się ile czasu potrzebuje, by zakup dotarł do ciebie.

Strzeż się kosztów wysyłki: Możesz znaleźć super tani produkt, ale po dodaniu kosztów wysyłki może się okazać, że nie oszczędzasz, a nawet przepłacasz . Nie zapomnij się upewnić jakie są stawki w sklepie, który cię interesuje i pamiętaj, że w okresie letnich wyprzedaży wielu sprzedawców oferuje bezpłatną dostawę.

Nie musisz obawiać się cła: Za zakupy w sklepach online znajdujących się na terenie Unii Europejskiej nie zapłacimy cła. Za towary zakupione poza Unią Europejską również nie zapłacimy cła, jeśli ich wartość nie przekracza 150 Euro, a jedynie podatek VAT.

Znaj zasady zwrotu: Zanim zaczniesz zakupy upewnij się, że wiesz, jakie są reguły w danym sklepie. Zachowaj także rachunki i potwierdzenia przelewów na wypadek, jeśli byłyby one potrzebne dla uzyskania zwrotu. Wiele sklepów zmienia regulamin dotyczący zwrotów specjalnie na okres wyprzedaży i pozwala jedynie wymieniać, a nie zwracać towar.

Polacy są coraz bardziej świadomi swoich praw, a zgodnie z przepisami Unii Europejskiej każdy towar kupiony na terenie UE, Norwegii i Islandii może być reklamowany w ciągu dwóch lat od dnia zakupu, nawet jeśli kupiliśmy go na wyprzedaży. Wiele sklepów sieciowych przyjmuje także zwroty w określonym terminie. Warto także skorzystać z bezpiecznych form płatności takich jak np. PayPal, które oferują pełną ochronę kupujących. Dzięki temu nie musimy się już obawiać, że ktoś nas oszuka i kupimy przysłowiowego kota w wroku. Jeśli coś pójdzie nie tak, a kupowaliśmy przez internet możemy liczyć na zwrot kosztów towaru wraz z przesyłką.

Autor: ko

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 05.06.2013, Aktualizacja:

Zobacz również