szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Walizka Louis Vuitton zakazana

LOUIS VUITTON nie dla Moskwy. Walizka LOUIS VUITTON znika spod Kremla!

Louis Vuitton niechciany w Moskwie! Walizka Louis Vuitton znika spod Kremla. Gigantyczna walizka światowej marki, która stanęła na Placu Czerwonym wywołała społeczną i polityczną burzę. Rosjanie uznali, że Louis Vuitton nie pasuje do tak dystyngowanego miejsca i wymusili rozebranie konstrukcji. Czy istotnie Louis Vuitton nie pasuje do Rosji?

Tagi: louis vuitton, louis vuitton w Moskwie, louis vuitton w warszawie, walizka louis vuitton

Wielka walizka LOUIS VUITTON w centrum Warszawy

Gigantyczna walizka Louis Vuitton stanęła przed domem handlowym vitkAC w Warszawie

fot: Louis Vuitton/Patrick Galabert

Moskwa nie dla Louis Vuitton! Ogromna walizka firmy, którą można było spotkać na ulicach innych europejskich miast, nie spotkała się z entuzjazmem mieszkańców, ale także polityków rosyjskich. Nakazano rozbiórkę gigantycznej konstrukcji walizki Louis Vuitton.

Problemem była sama lokalizacja. Monstrualna walizka światowej marki, stanęła nieopodal murów Kremla i znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie mauzoleum Lenina. Ponadto, mówi się, że konstrukcja stanęła naprzeciwko okien pomieszczeń, w których urzęduje prezydent Putin. Rosjanie zgodnie uznali to za profanację i bezczeszczenie wyjątkowego dla nich miejsca. Uaktywnili się zwłaszcza liderzy partii komunistycznej.

Całość konstrukcji mierzyła 30 metrów długości i 9 metrów wysokości. W sprawie Louis Vuitton, głos zabrał nawet minister kultury Rosji Wła­di­mir Mie­dinskij, który skrytykował walizkę i dodał, że miejsce uznane przez UNESCO, jako światowe dziedzictwo, nie powinno być szpecone przez tego rodzaju rzeczy. Przypomnijmy, walizka Louis Vuitton stanęła na Placu Czerwonym w Moskwie w połowie listopada 2013. Jak twierdzą pomysłodawcy, pawilon miał posłużyć do zaprezentowania ekspozycji, z której dochód miał zostać przekazany na pomoc chorym dzieciom.

Gwoli sprawiedliwości, należy dodać, że niektórzy Warszawiacy również negatywnie wypowiedzieli się na temat instalacji reklamowej, która stanęła przed domem handlowym Vitkac, z okazji otwarcia pierwszego sklepu Louis Vuitton w Polsce w 2013 roku.

Autor: mkusy

Zdjęcia: Louis Vuitton/Patrick Galabert

Publikacja: 28.11.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
LOUIS VUITTON. Reklama z Davidem Bowie i Arizoną Muse już jest!
LOUIS VUITTON. Reklama z Davidem Bowie ...

Pełna wersja filmu L'Invitation au Voyage Louis Vuitton już jest. Nowa reklam Louis Vuitton z Arizoną Muse oraz Davidem Bowie doczekała się swojej oficjalnej premiery. Zobacz najnowszą kampanię domu mody Louis ...