szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Moda z innej bajki, czyli 5 rzeczy, których nie wiecie o JEREMYM SCOTCIE

Świat mody już dawno oszalał na punkcie Jeremy'ego Scotta. W czym kryje się sukces projektanta? Jak udało mu się wprowadzić do wysokiej mody motyw hamburgera czy frytek? Oto 5 rzeczy, których z pewnością nie wiecie o kontrowersyjnym designerze.

Tagi: jeremy scott jesień zima 2014, moda 2014, moda uliczna, street fashion

Moda z innej bajki, czyli 5 rzeczy, których nie wiecie o JEREMY SCOTT fot. instagram

Moda z innej bajki, czyli 5 rzeczy, których nie wiecie o JEREMY SCOTT fot. instagram

fot: EB

O kolekcjach Jeremy'ego Scotta pisaliśmy już wiele razy. Głównie w samych superlatywach. Bo kto jeszcze w zatęchłym światku mody potrafi bawić się i eksperymentować tak jak ten amerykański projektant? Skrzydełka na sneakersach Adidasa czy motyw frytek i hamburgerów na sukienkach luksusowej marki Moschino? To wszystko za sprawą Jeremy'ego Scotta. Świat mody już dawno oszalał na punkcie 33-letniego Amerykanina, którego ciuchy znajdziemy na ulicach Nowego Jorku, LA czy Tokio. W czym się kryje sukces projektanta?

1. Król hipsterów z Beverly Hills

Swoją karierę rozpoczął w Kansas City, gdzie dorastał w rodzinie tradycyjnych amerykańskich farmerów. Bardzo szybko jednak przeniósł się do słonecznego Beverly Hills. I to właśnie tam zdobył popularność. Początkowo głównie wśród hipsterów, którzy okrzyknęli go Andym Warholem współczesnej mody. Zaledwie kilka lat później o Scotcie mówił już cały świat.

Jeremy Scott - ubranie z motywem fast foodów na topie JESIEŃ ZIMA 2014

2. Azja jego drugim domem

Scott przyjaźni się z największymi gwiazdami koreańskiej sceny muzycznej (tzw. gwiazdy K Pop). Jego ulubiony zespół 2NE1 zainspirował go do stworzenia specjalnej kolekcji obuwia Adidas (na pewno kojarzycie sneakersy ze skrzydłami).

Moda z innej bajki, czyli 5 rzeczy, których nie wiecie o JEREMY SCOTT fot. instagram

3. Stylista Muppetów

Był pierwszym projektantem, który wystylizował Miss Piggy z popularnego amerykańskiego serialu The Muppets.

Jeremy Scott tworzy kolekcję dla Moschino?

4. Kanye West nazywa go królem hip-hopu

W jednym z wywiadów Kanye West przyznał, że jego mentorem w świecie mody jest Jeremy Scott. On jest geniuszem. Potrafimy rozmawiać godzinami przez telefon - przyznał raper.

5. Jeremy Scott dla Chanel

Wieloletni projektant Chanel Karl Lagerfeld powiedział kiedyś, że Jeremy Scott jest chyba jedynym godnym kandydatem, który może przejąć stery w Chanel po nim samym. Wiele projektantów marzy o takim wyróżnieniu.

Moda z innej bajki, czyli rzeczy, których nie wiecie o JEREMY SCOTT fot. instagram

Autor: EB

Zdjęcia: EB

Publikacja: 12.07.2014, Aktualizacja:

Zobacz również