szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

7 ponadczasowych ikon mody, które warto naśladować

Zachwycamy się nimi, uwielbiamy ich styl i charyzmę. Posiadaczki ponadczasowej urody. Kobiety z klasą. Elegantki, na których wzoruje się cały świat. Oto 7 najgorętszych ikon mody, które warto naśladować.

Tagi: Audrey Hepburn, brigitte bardot, cara delevigne, ikony mody, stylizacje gwiazd

Kate Moss na zdjęciach Terry'ego Richardsona!

Eleganckie diwy, które w ciągu ostatnich dziesięcioleci swoim stylem inspirowały miliony współczesnych kobiet na całym świecie. Elegantki z krwi i kości. Prawdziwe legendy, które już od wielu lat nie przestają nas zachwycać. Pochodzą z różnych pokoleń. Różnią się swoimi charakterami i stylami. Jednak nieprzemijająca uroda, poczucie stylu i seksapil, który mają w oczach, na zawsze zapisały je w historii mody. A nawet więcej, zrobiły z nich prawdziwe legendy!

Specjalnie dla Was przygotowałyśmy ranking 7 ikon mody, którymi już od lat zachwycają się kobiety na całej planecie. Poznajcie sekrety ich urody! Dlaczego już od pokoleń są przedmiotem uwielbienia milionów?

Poznaj też 25 legendarnych stylizacji, które przeszły do historii mody

Audrey Hepburn

Kochamy ją za ekstrawagancję i ten ponadczasowy szyk rodem ze Śniadania u Tiffany'ego. To ona jest matką chrzestną nowojorskiego glamouru. Była także muzą Huberta Givenchy.

Audrey Hepburn

Brigitte Bardot

Swoją największą popularnością cieszyła się w latach 50., kiedy była symbolem rozpoczynającej się wówczas rewolucji seksualnej. Miała setki kochanków i jako jedna z nielicznych aktorek w tamtych czasach nie miała żadnych oporów, by rozebrać się przed obiektywem.

Brigitte Bardot

Twiggy

Lesley Hornby, modelka będąca synonimem estetyki burzliwych lat 60. Rewolucyjna, wyemancypowana, wolna. To właśnie ona rozpoczęła erę supermodelek.

Twiggy


Meryl Streep

Aktorka chyba odkryła sekret na wieczną młodość. Z roku na roku 64-letnia Streep wygląda coraz lepiej. Sprawdźcie, jak zmieniała się gwiazda przez ostatnie dekady!

Meryl Streep

Kate Moss

Nieposłuszna skandalistka. Zaparcie dążąca do swojego celu dziewczyna z przedmieścia Londynu. Królowa glamour i jedna z najlepiej zarabiających modelek na świecie. Cóż, nie mogliśmy pominąć Kate w naszym rankingu.
Kate Moss fot. Terry Richardson

Daphne Guinness

Wieloletnia muza Alexandra McQueena, posiadaczka ponoć największej kolekcji strojów haute couture, hojna filantropka i ekscentryczna dziwaczka. Bajecznie bogata dziedziczka fortuny Guinnessów.

Daphne Guinness

Cara Delevingne

Niektórzy mogą się z nami nie zgodzić, ale popularność, którą w ostatnich latach zyskała Brytyjka świadczy o jej wysokim statusie na piedestale ikon mody. Nastolatki na całym świecie naśladują i uwielbiają Carę. Być może dlatego, że Delevingne jako jedna z nielicznych miała odwagę pokazać dystans do całego świata mody i samej siebie? Jak się okazało, modelka ma także wiele talentów. Chodzi po wybiegach, śpiewa, a ostatnio pojawiła się też na wielkim ekranie.

Cara Delevingne w kampanii Mulberry

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NAJNOWSZYMI TRENDAMI, PLOTKAMI? POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Autor: EB

Publikacja: 15.02.2016, Aktualizacja:

Zobacz również