szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Największe dziwactwa gwiazd

10 gwiazd mających obsesję na punkcie Marilyn Monroe. Część druga

Hollywood zaoferowało światu setki pięknych blondynek, jednak Marilyn Monroe okazała się bezkonkurencyjna. Jej dziecięca niewinność połączona z wyjątkowo kobiecymi kształtami sprawiły, że kochana jest zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Poznaj 10 damskich gwiazd, które mają prawdziwą obsesję na punkcie Marilyn Monroe:

Tagi: anne nicole smith, britney spears, casey johnson, katherine mcphee, lindsay lohan, mariah carey, marilyn monroe, marilyn monroe cytaty, marylin, monroe, stylizacje, zdjęcia marilyn monroe

10 gwiazd mających obsesję na punkcie Marilyn Monroe

Lindsay Lohan jako Marilyn Monroe

fot: BULLS

6. Mariah Carey

To że diva wydała 662.500 dolarów na biały fortepian należący kiedyś do Marilyn Monroe może wydawać się zwykłą fanaberią bajecznie bogatej piosenkarki. Jednak przekonanie Mariah, że duch Marilyn nawiedza jej instrument i inspiruje ją do tworzenia nowych utworów, to już lekkie dziwactwo.

W 1998 roku Carey użyła występu Monroe w Korei jako natchnienia dla swojego teledysku I Still Believe. Skopiowała jej styl uczesania i makijaż, jednak zostawiła swój kolor włosów. Wpływu Monroe można doszukać się także w video Don’t Forget About Us.

Gdy w 2011 roku na świat przyszły jej bliźnięta, córeczkę nazwała oczywiście Monroe.

7. Casey Johnson

Casey Johnson, praprawnuczka założyciela Johnson&Johnson, nigdy nie próbowała upodobnić się fizycznie do Marilyn Monroe, jednak w jej historii można doszukać się wielu punktów wspólnych łączących obie panie. Obie posiadały nieszczęśliwe dzieciństwo, które doprowadziło je do nadużywania środków odurzających. Podobnie jak Marilyn, Johnson jeszcze przed czterdziestką została odnaleziona martwa w swoim domu. Autopsja wykazała jednak, że śmierć Casey związana była z cukrzycą, na którą chorowała. W jednym z wywiadów Johnson przyznała, że Monroe jest jej idolką i że jej adoptowana córka Ava-Monroe otrzymała swoje drugie imię właśnie po niej. Dostrzegam między nami wiele podobieństw – powiedziała wówczas dziedziczka – Ludzie uważali, że była głupią blondynką, a to bzdura. Była niezwykle inteligentną osobą o szerokich horyzontach. Myślę, że czasami ludzie patrzą w ten sposób i na mnie. Oh, Casey Johnson, jest głupia, jest blondynką, jest dziedziczką, bla bla bla.

8. Katharine McPhee

Gwiazdka amerykańskiego Idola nie wysiliła się przygotowując swój sceniczny wizerunek. Na okładce jej debiutanckiego albumu Unbroken widzimy piosenkarkę, która zamieniła swoje słynne długie czarne fale na platynowy blond. Dodajmy do tego karminowy kolor ust, domalowany pieprzyk, specyficzną garderobę i gesty, i już możemy pożegnać się z jakąkolwiek inwencją własną czy elementem zaskoczenia.

9. Anna Nicole Smith

Można śmiało powiedzieć, że Anna Nicole Smith żyła życiem Marilyn Monroe i nawet zmarła w podobny sposób: przed czterdziestką oraz z powodu przedawkowania alkoholu i tabletek. Obie blond gwiazdy miały trudne dzieciństwo, od którego uciekły wychodząc za mąż we wczesnym wieku (Marilyn: 16 lat, Anna: 17 lat), rozstając się ze swoimi partnerami zaledwie kilka lat później (Marilyn: po 3 latach, Anna: po 2 latach). Po kilku poprawkach swojego ciała, doświadczyły przygody z Playboyem (Marilyn była pierwszą kobietą na okładce magazynu Hugh Hefnera, Anna została króliczkiem Playboya) i zostały na zawsze zapamiętane jako zmysłowe blondynki o dziecinnym głosie.

10. Britney Spears

Marilyn (Norma Jean Baker) i Britney (Britney Jean Spears) łączy to samo drugie nazwisko oraz kryzys emocjonalny, który każda z nich przechodziła. Gwiazda muzyki pop ma prawdziwą obsesję na punkcie Monroe – bardzo często odwiedza jej grób w Los Angeles, pożera biografie aktorki, a w wyposażeniu pokoi hotelowych, w których się zatrzymuje wymaga kolekcji jej filmów.

Autor: monroe

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 31.07.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...