szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Kto w 2013 roku rozbawi a kto zaskoczy podczas swojego przemówienia na Gali rozdania Oscarów?

OSCARY 2013! Przemówienia i podziękowania oscarowych zwycięzców, które przeszły do historii

Ceremonia rozdania Oscarów 2013 już 24 lutego 2013. Zanim poznamy tegorocznych laureatów, dla rozluźnienia emocji i sugestywnych kuluarowych sporów, przypominamy najciekawsze fragmenty przemówień i zadziwiające reakcje, które przeszły do historii. Czy Naomi Watts się popłacze, a Ben Affleck powie coś siarczystego? Już wkrótce się tego dowiemy. A tymczasem...

Tagi: ben affleck, data gali oscarów, Gwyneth Paltrow, halle berry, julia roberts, naomi watts, nominacje do Oscarów, nominacje oscary 2013, oscarowa gala 2013, oscary, oscary 2013, oscary 2013 zwycięzcy, oscary kiedy, oscary zwycięzcy, statuetka, tom cruise

OSCARY 2013! U nas przemówienia i podziękowania Oscarowych zwycięzców, które przeszły do historii

24 lutego 2013 roku zwycięzców oscarowych czekają  emocje ogromne a reakcje nieprzewidywalne! Na to czekamy!

fot: BULLS

Mimo tego, że co roku do rąk nominowanych do Oscara trafia 8-minutowe nagranie, na którym Tom Hanks udziela rad, jak w odpowiedni i nie za długi sposób odebrać statuetkę, to zawsze na gali Oscarów zdarzają się sytuacje, które wymykają się spod kontroli i scenariusza. Oto te, które przeszły do historii.

Koszmarny sen o Oscarach

Są takie chwile w życiu aktora, które na sama myśl wywołują traumę. Najlepszym przykładem na to jest pierwsza w historii wpadka podczas oscarowej gali, która wydarzyła się w 1934 roku. Will Rogers, który oznajmił nazwisko najlepszego reżysera, po otwarciu koperty krzyknął: Chodź i weź ją, Frank!. Frank Capra bez najmniejszego zawahania wstał i ruszył w kierunku sceny, aby odebrać statuetkę. Gdy był w połowie drogi okazało się jednak, że Oscara otrzymał... Frank Lloyd za Kawalkadę.

Oscary to emocje

Warto przypomnieć sobie słynne wystąpienie Cuby Gooding Jr., który w 1997 roku zdobył Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Jerry Maguire. Zagrał tam u boku Toma Cruise`a. Gooding entuzjastycznie wykrzykiwał ze sceny: Kocham cię Tom! Kocham cię bracie! Kocham was wszystkich!. Z kolei Adrianowi Brody, który otrzymał Oscara za Pianistę Romana Polańskiego, odebrało z wrażenia mowę. Aby nie stracić animuszu najpierw chwycił statuetkę, a potem wręczającą mu ją Halle Berry, którą z zaskoczenia obdarował namiętnym pocałunkiem.

Godną pozazdroszczenia spontaniczność zaprezentował Włoch – Roberto Benigni. Tak się ucieszył z przyznanego mu Oscara za rolę w Życie jest piękne, że wybrał bardzo nietypową drogę na scenę - skakał po krzesłach na widowni. Gdy już dzierżył w ręku statuetkę, rozpoczął niekończący się ciąg podziękowań. Dziękując za Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny stwierdził: To musi być jakaś pomyłka, bo wykorzystałem cały mój angielski.

Allah Rakha Rahman, indyjski kompozytor, otrzymał Oscara za najlepszą ścieżkę dźwiękową w filmie Slumdog. Milioner z ulicy. Po otrzymaniu statuetki powiedział: Zanim tu przyjechałem, byłem podekscytowany i przerażony jednocześnie. Ostatni raz czułem się tak na moim ślubie.

Oscar to nie szampon dla świra

W 2009 Kate Winslet otrzymała Oscara za najlepszą aktorkę pierwszoplanową w filmie Lektor: Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie przygotowałam sobie przemówienia. Właściwie to, gdy miałam osiem lat, stawałam w łazience przed lustrem z butelką szamponu i udawałam, że to Oscar. Cóż, teraz to zdecydowanie nie jest szampon...

Rekordzistą w liczbie nominacji jest Jack Nicholson. Ma ich 12 na swoim koncie. Jeśli do każdej się przygotowywał, to przemówień oskarowych w szufladzie ma aż nadto. Póki co jest właścicielem 3 statuetek. Podczas odbierania nagrody za Lot nad kukułczym gniazdem, zdradził swoją teorię, dlaczego go uhonorowano. Myślę, że to dowodzi, że w Akademii Filmowej jest tyle samo świrów, co wszędzie indziej – powiedział aktor, który w tym filmie wystąpił jako podopieczny zakładu psychiatrycznego.

Oscar dla nieokiełznanych

W 2001 roku Julia Roberts postanowiła złamać zasadę 45-sekundowego przemówienia. Odbierając statuetkę za rolę w filmie Erin Brockovich od razu zapowiedziała, że będzie mówić długo, ponieważ… może nigdy się tu więcej nie znaleźć. Z rozbrajającym uśmiechem zwróciła się do dyrygenta orkiestry, żeby wstrzymał się z muzyką do czasu, gdy zakończy ona swoje wystąpienie.

Greer Garson w 1941 roku zdobyła Oscara za tytułową rolę w Pani Miniver. Dziękowała za wyróżnienie przez 6 minut. Do dziś nikt jej jeszcze nie pokonał, a przemówienie uznawane jest za rekordowo długie w historii ceremonii.

Nagi mężczyzna o imieniu Oscar

W 2007 roku Oscara za najlepszą filmową piosenkę otrzymała Melissa Etheridge. Czym przeszła do historii? Po odebraniu statuetki powiedziała: To jedyny nagi mężczyzna, jaki kiedykolwiek trafi do mojej sypialni – powiedziała piosenkarka. Wyznanie tym bardziej śmiałe, że gwiazda nigdy nie ukrywała swojej homoseksualnej orientacji.

Oscarowe łzy i histeryczny śmiech

Łzy i śmiech to domena nominowanych do Oscarów aktorek. Przykładem jest Gwyneth Paltrow, która w 1999 roku otrzymała Oscara za główną rolę w Zakochanym Szekspirze. Aktorka długo zmagała się z histerycznym płaczem na scenie Kodak Theatre.

Ciekawe, czym w tym roku zaskoczą gwiazdy? Czekamy z niecierpliwością. Finałowa odsłona już wkrótce!

Gala Oscarów

Autor: AM

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 20.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Stuart Weitzman i jego pantofelki Kopciuszka
Stuart Weitzman i jego pantofelki Kopciuszka

Stuart Weitzman postanowił na chwilę zanurzyć się w bajkowym klimacie i zamiast typowych szpilek i kozaków dla gwiazd, zaprojektował pantofelki Kopciuszka. Urocze buciki projektu Weitzmana zostały wykorzystane w długo oczekiwanej sztuce Kopciuszek ...

OSCARY 2013: Najpiękniejsze kreacje z rozdania Oscarów 2013!
OSCARY 2013: Najpiękniejsze kreacje z rozdania ...

Oscary 2013 już za nami! Teraz przyszła pora na ocenę oscarowych kreacji aktorek, które pojawiły się na czerwonym dywanie. Glamki.pl postanowiły wybrać osiem najbardziej zachwycających kreacji. Suknie, które wzbudziły niemałe zainteresowanie ...

OSCARY 2013: JENNIFER LAWRENCE spadła ze schodów w drodze po Oscara! [WIDEO]
OSCARY 2013: JENNIFER LAWRENCE spadła ze ...

Jennifer Lawrence dostała właśnie nagrodę, o której marzy wiele jej koleżanek: Oscara dla najlepszej pierwszoplanowej aktorki za Poradnik pozytywnego myślenia. Niestety, idąc po statuetkę, padła jak długa na schodach prowadzących na podium ...