szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Baczyński: film z Mateuszem Kościukiewiczem w roli głównej

PREMIERA KINOWA: BACZYŃSKI z Mateuszem Kościukiewiczem. W kinach od 15 marca 2013!

BACZYŃSKI w kichach od 15 marca 2013! W rolach głównych wystąpili: Mateusz Kościukiewicz, Katarzyna Zawadzka, Ewa Telega, Marta Klubowicz. Film w reżyserii Kordiana Piwowarskiego już wzbudza duże zainteresowanie. Nowatorski pomysł, doskonałe rekonstrukcje i odniesienia do współczesności to zupełnie nowy pomysł na film biograficzny. Piosenkę do filmu wykonują Czesław Śpiewa i Mela Kotulak. Wybieracie się na Baczyńskiego?

Tagi: baczyński, baczyński film, baczyński kiedy premiera, film o baczyńskim, film z kościukiewiczem, mateusz kościukiewicz, mateusz kościukiewicz baczyński, PREMIERA KINOWA MARZEC 2013, recenzja filmu baczyński

PREMIERA KINOWA: BACZYŃSKI z Mateuszem Kościukiewiczem. W kinach od 15 marca 2013!

Baczyński w kichach od 15 marca 2013!

Baczyński w kinach 15 marca 2013, dlatego warto dowiedzieć się, co w tym filmie jest takiego szczególnego. Oto recenzja filmu BACZYŃSKI.

Baczyński opowiada historię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a tak naprawdę ostatnie lata życia poety. Film pokazuje ostatnie wakacje Baczyńskiego, śmierć jego ojca i relacje z matką oraz początki wojny i podziemnej konspiracji. Lata II Wojny Światowej, podczas których Baczyński tworzył poezję oraz walczył w Armii Krajowej, nakręcone są w przystępny dla widzów sposób. Introwertyczne usposobienie poety doskonale uwidacznia się na tle ekstrawertycznej filmowej żony, Barbary.

Zobacz: Mateusz Kościukiewiecz zdradza kulisy związku z Małgorzatą Szumowską

Baczyński walczył w Ak, był zastępcą dowódcy plutonów Parasol i Zośka i jedną z kluczowych osób zaangażowanych w organizację Powstania Warszawskiego. Nistety, zmarł w roku 1944, w czwartym dniu Powstania. Miesiąc później zmarła również jego żona, Barbara, która była wtedy w ciąży. Baczyński w wieku 23 lat był już uznanym poetą i obrońcą wolności. Jego wiersze m.in. Z głową na karabinie, przetrwały lata w pamięci walczących o wolną Polskę, a obecnie czytają je uczniowie w polskich szkołach.

Baczyński to niezwykły film biograficzny. To poetycka rekonstrukcja. Ma on być odpowiedzią na pytanie, jakim człowiekiem był Baczyński. Co znaczyły dla niego miłość, wolność, patriotyzm? Skąd czerpał inspirację do swoich wierszy i dlaczego, pomimo tak okrutnych czasów, miał w sobie tyle optymizmu. Podróż przez życie poety zamyka ostatnie, współczesne wydarzenie: slam poetycki z 2011 roku w 90. urodziny Baczyńskiego.

Reżyserem filmu Baczyński jest Kordian Piwowarski, a scenografię stworzyła wielokrotnie nagradzana, Anna Wunderlich. W rolę Baczyńskiego wcielił się Mateusz Kościukiewicz, partneruje mu doskonała Katarzyna Zawadzka (Barbara). Premiera Baczyńskiego już 15 marca 2013!

Zobacz zwiastun filmu i piosenkę Baczyński - Pieśń o szczęściu w wykonaniu Czesława Mozila i Meli Koteluk:


Autor: natalia kovacs

Publikacja: 13.03.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...