szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Bilet Na Księżyc w kinach od 8 listopada!

BILET NA KSIĘŻYC. Barwna strona PRL w nowym filmie Jacka Bromskiego

Bilet Na Księżyc to historia dwójki braci, która posłużyła Jackowi Bromskiemu do ukazania absurdów, ale także wesołych stron życia w PRL-u. Saturatory, bigbit, autobusy ogórki i noce dancingi. Jak wygląda rzeczywistość w filmie Bilet Na Księżyc?

Tagi: Bilet na księżyc, bilet na księżyc od kiedy w kinach, bilet na księżyc premiera, Jacek Bromski

BILET NA KSIĘŻYC. Barwna strona PRL w nowym filmie Jacka Bromskiego

W filmie Bilet Na Księżyc można zobaczyć jak wyglądał saturator

fot: Materiały Prasowe

Bilet Na Księżyc, nowa komedia Jacka Bromskiego już od 8 listopada 2013 w kinach. Bilet Na Księżyc, to kolejny film twórcy m.in. trylogii U Pana Boga... oraz takich filmów jak: Kuchnia Polska, Sztuka Kochania czy Dzieci i Ryby. Bromski serwuje nam powrót do czasów PRL-u i pokazuje, że ten ponury skądinąd okres, miał również swoje kolorowe strony.

Zobacz także: BILET NA KSIĘŻYC. Kto występuje w filmie BILET NA KSIĘŻYC? >>

Historia dwóch braci, z których jeden ma powołanie do wojska, podróżuje po kraju i beztrosko spędza czas na podrywaniu dziewcząt i nocnych dancingach. Koniec lat 60-tych, rewolucja seksualna, muzyka rockowa i strzępki mód zachodnich, przenikających za żelazną kurtynę, mają niewątpliwie wpływ na ówczesne poczynania młodych ludzi. Dla młodego pokolenia, kilka scen z nowego filmu Bromskiego, może być zaskoczeniem. Jak choćby ta, w której zespołowi bigbitowemu (pojęcie rock nie funkcjonowało, zastępowało je określenie mocne uderzenie) nakazuje się ścięcie włosów przed występem. W Bilecie Na Księżyc zobaczymy także kilka przedmiotów zupełnie zapomnianych, jak choćby wszechobecne na ulicach PRL-u saturatory (urządzenia, z których serwowano wodę sodową z sokiem lub bez) czy słynne czerwone autobusy ogórki Jelcze. Uśmiech wzbudzą także kreacje z tamtych czasów, oraz obowiązkowe czepki na głowach ekspedientek w sklepach. Fryzury, taksówki, papierosy - Bromski z niezwykłym pietyzmem oddał rzeczywistość minionej epoki. Złośliwi, wychwycą pewnie tylko, że jedynie polskie koleje niewiele zmieniły się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Autentyczności tamtej scenerii dodały niewątpliwie znakomite zdjęcia operatora Michała Englerta.

Zobacz także: BILET NA KSIĘŻYC. Nowy film Jacka Bromskiego w kinach od 8 listopada 2013 >>

Warto dodać, że całości wspaniale dopełnia ścieżka dźwiękowa z muzyką lat 60-tych. Słyszymy polskich wykonawców: Skaldowie, Breakout, ABC i Halinę Frąckowiak, ale także zachodnich wykonawców: The Animals, The Turtles czy The Box Tops.

Premiera Biletu Na Księżyc już 8 listopada 2013.

Autor: mkusy

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 04.11.2013, Aktualizacja:

Zobacz również