szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Premiera filmu Bilet Na Księżyc

BILET NA KSIĘŻYC: Mateusz Kościukiewicz. Rozmowa z gwiazdą BILETU NA KSIĘŻYC

Premiera galowa Biletu Na Księżyc w Kinotece. Bilet Na Księżyc już od 8 listopada 2013 w kinach. Na uroczystej gali pojawiło się mnóstwo znakomitości świata filmu: Andrzej Wajda, Małgośka Szumowska oraz aktorzy nowego filmu Jacka Bromskiego. Zobacz rozmowę z Mateuszem Kościukiewiczem, filmowym Antkiem z Biletu Na Księżyc.

Tagi: Bilet na księżyc, bilet na księżyc premiera, jacek bromski nowy film, mateusz kościukiewicz, mateusz kościukiewicz wywiad

BILET NA KSIĘŻYC: Mateusz Kościukiewicz. Rozmowa z gwiazdą BILETU NA KSIĘŻYC

Mateusz Kościukiewicz zagrał Antka w Bilecie Na Księżyc

fot: The Vestry

Bilet Na Księżyc, filmowy powrót do lat 60-tych XX wieku w reżyserii Jacka Bromskiego. Na uroczystej premierze pojawili się m.in. reżyser Jacek Bromski, a także niemal wszyscy odtwórcy ról w Bilecie Na Księżyc. Cała uroczystość odbyła się w warszawskiej Kinotece, w duchu i atmosferze PRL-u. Szlagiery lat 60-tych grał zespół Wojciech Rapa Quartet, zaś goście popijali drinki z saturatorów. Była również okazja do rozmowy o filmie, m.in. z odtwórcą roli Antka, Mateuszem Kościukiewiczem.

- Nie ma dla mnie różnicy, czy gram rolę komediową czy dramatyczną. Do każdej postaci dobieram inne środki wyrazu, inną metodykę stosuję. Dla mnie najważniejsze jest by wziąć to co jest napisane w scenariuszu, zrobić z tek postaci człowieka i pchnąć go do ludzi - tak o swojej roli w komedii Bromskiego opowiadał Mateusz Kościukiewicz.

Istotnie, do tej pory kojarzyliśmy Kościukiewicza raczej z rolami ciężkimi, dramatycznymi, jak w Matce Teresie Od Kotów czy ostatnio w filmie W Imię... Jak poradził sobie w roli wiejskiego cwaniaczka, który odprowadza swojego brata do jednostki wojskowej, a przy okazji pokazuje mu całą radość życia? Film zobaczymy już od 8 listopada 2013 w kinach. Jak mówi sam Kościukiewicz, film nie ma właściwie ograniczeń wiekowych: - Jest to rodzaj sentymentalnej podróży. Starsi dostrzegą mnóstwo elementów, które z pewnością pamiętają i przeżywali. Młodsi zobaczą jak wyglądała tak teraz modna hipsterska komuna, z tamtym designem, modą, muzyką - komentuje aktor.

Zobacz całą rozmowę z Mateuszem Kościukiewiczem o filmie Bilet Na Księżyc:
Autor: mkusy

Zdjęcia: The Vestry

Publikacja: 06.11.2013, Aktualizacja:

Zobacz również