szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

BILET NA KSIĘŻYC. Nowy film Jacka Bromskiego

Bilet Na Księżyc, nowy film Jacka Bromskiego to najlepiej oklaskiwany film ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W rolach głównych wystąpili Anna Przybylska, Mateusz Kościukiewicz i Filip Pławiak. O czym opowiada film Bilet Na Księżyc?

Tagi: anna przybylska, Bilet na księżyc, bilet na księżyc od kiedy w kinach, bilet na księżyc premiera, Jacek Bromski, mateusz kościukiewicz

BILET NA KSIĘŻYC. Nowy film Jacka Bromskiego w kinach od 8 listopada 2013

W filmie Bilet Na Księżyc główne role zagrali Filip Pławiak i Mateusz Kościukiewicz

fot: Materiały Prasowe

Bilet Na Księżyc to nowy film Jacka Bromskiego to sentymentalna podróż do czasów PRL: saturatorów, autobusów ogórków oraz dancingów. W rolach głównych zobaczymy Annę Przybylską, Filipa Pławiaka i Mateusza Kościukiewicza.

Zobacz także: BILET NA KSIĘŻYC. Kto występuje w filmie BILET NA KSIĘŻYC? >>

Film miał być gorzką historia o PRL-u, życiu w opresji, bez możliwości realizowania własnych aspiracji, i tak zresztą jest pokazywana ta rzeczywistość. Po nakręceniu filmu okazało się, że witalność bohaterów, ich młodzieńcza werwa, w jakimś sensie swoją intensywnością przyćmiewają wszystko inne i że ta prawdziwa informacja o życiu w tamtym czasie musi w filmie zejść na drugi plan - mówi reżyser filmu, Jacek Bromski. I dodaje z uśmiechem, że widocznie jakkolwiek by poważnie do filmu nie podchodził, zawsze wyjdzie komedia.

Otrzymujemy zatem ciepłą i barwną opowieść o podróży braci Adama i Antka nad morze. Jeden z nich dostaje powołanie do wojska. Zostały ostatnie dni do odbycia służby. Starszy brat postanawia wprowadzić w życie przyszłego żołnierza, samemu korzystając ochoczo uroków nocnego życia. Bigbit, fiat 125 p, rewolucja seksualna, której w Polsce mieliśmy zaledwie odprysk i noce dancingi ze stripteasem - w takich okolicznościach pod koniec lat 60-tych dwójka bohaterów pokazuje, że PRL miał różne oblicza. Obok szarej, niezbyt zachęcającej rzeczywistości, istniało drugie, nierzadko półlegalne życie towarzyskie. - Jako młodzi ludzie (a wtedy miałem tyle lat co oni) też nie przechodziliśmy przez PRL przygnębieni, potrafiliśmy się bawić, robiliśmy swoje, starając się ignorować ponurą rzeczywistość. I ta prawda wyszła na wierzch. To przeważyło, że Bilet na Księżyc rzeczywiście jest optymistyczny, ma zabawne dialogi, mimo, iż mówi się o rzeczach niewesołych - wspomina Jacek Bromski.

Zobacz także: BILET NA KSIĘŻYC. Barwna strona PRL w nowym filmie Jacka Bromskiego >>

Warto przypomnieć, że Bilet Na Księżyc otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Był także najdłużej oklaskiwanym filmem podczas festiwalu. Premiera już 8 listopada 2013.

Zobacz zwiastun filmu:
Autor: mkusy

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 31.10.2013, Aktualizacja:

Zobacz również