szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Premiera filmu Bilet Na Księżyc

BILET NA KSIĘŻYC: Premiera filmu BILET NA KSIĘŻYC. Wywiad z Jackiem Bromskim

Bilet Na Księżyc, nowy film Jacka Bromskiego zadebiutuje w kinach 8 listopada 2013. Nieco wcześniej - 4 listopada 2013 - w warszawskiej Kinotece odbyła się uroczysta premiera filmu. O czym opowiada film Bilet Na Księżyc? Czy istotnie można go traktować jak komedię? Jak reżyser dobierał obsadę? Zobacz rozmowę z Jackiem Bromskim.

Tagi: Bilet na księżyc, bilet na księżyc premiera, jacek bromski nowy film, jacek bromski wywiad

BILET NA KSIĘŻYC: Premiera filmu BILET NA KSIĘŻYC. Wywiad z Jackiem Bromskim

Jacek Bromski, reżyser filmu Bilet Na Księżyc

fot: Materiały Prasowe

Bilet Na Księżyc, nowy film Jacka Bromskiego w kinach już od 8 listopada 2013. Nieco wcześniej w Kinotece odbyła się galowa premiera filmu Bilet Na Księżyc. Na uroczystości nie mogło zabraknąć gwiazd, które pojawiły się w nowym filmie Bromskiego: Filipa Pławiaka, Mateusza Kościukiewicza, ale także grających drugoplanowe role Krzysztofa Stroińskiego i Piotra Głowackiego. Niestety na galową premierę nie dotarła Anna Przybylska.

Sam reżyser tak mówił o udziale aktorki w swoim filmie: - Jedyną aktorką, o której myślałem w kontekście tego filmu, była Ania Przybylska. Natomiast w filmie było do obsadzenia wiele ról dla młodych ludzi, stąd moje poszukiwania - opowiada o obsadzie reżyser filmu Jacek Bromski.

Przypomnijmy, akcja filmu toczy się w 1969 roku. Człowiek stawia pierwsze kroki na księżycu, postępuje rewolucja seksualna, w Polsce cały czas mamy siermiężny socjalizm, a mimo to młodzież nie traci ducha i stara się ubarwić ponure czasy zabawą. Na tym tle oglądamy historię dwóch braci. Jeden z nich ma powołanie do wojska. Zostało im tylko kilka dni - bracia ruszają w Polskę w poszukiwaniu wrażeń, miłości, przyjaźni, ale także dobrej zabawy. Czy film Bromskiego można jednak traktować jedynie jako komedię? - W całym tym PRL-u było sporo rzeczy absurdalnych i groteskowych, ale nie był on taki beztroski. Mam nadzieję, że w moim filmie poczucie grozy gdzieś tam jest, że żyjemy w niewoli, bawimy się, ale zimny oddech milicjanta nos stop czujemy na plecach - komentuje Bromski.

Film Bilet Na Księżyc zobaczymy w kinach od 8 listopada 2013. Zobacz całą rozmowę z reżyserem Jackiem Bromskim:


Autor: mkusy

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 06.11.2013, Aktualizacja:

Zobacz również