szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Premiera Django w Polsce już 18 stycznia 2013

DJANGO: światowa premiera w Rzymie, Paryżu i Berlinie. Nowy film QUENTINA TARRANTINO 18 stycznia w Polsce

Trzy premiery i pięć sukien. Tak w Rzymie, Paryżu i Berlinie zaprezentowała się Kerry Washington, gwiazda najnowszego filmu Quentina Tarantino, Django. Towarzyszyły jej takie gwiazdy jak: Jamie Foxx, Christoph Waltz i Samuel L. Jackson. Pojawił się również sam Quentin Tarantino. Sprawdź, co się działo na światowej premierze Django, kinowego hitu 2013 roku!

Tagi: christoph waltz, django, django aktorzy, django kino, django online, django premiera, django zwiastun, film, jamie foxx, kerry washington, kino, leonardo dicaprio, Quentin Tarantino, repertuar kina, samuel l jackson

DJANGO: światowa premiera w Rzymie, Paryżu i Berlinie. Nowy film QUENTINA TARRA

Premiera Django w Rzymie. Od lewej: Samuel L. Jackson, Christoph Waltz, Kerry Washington, Franco Nero, Jamie Foxx i Quentin Tarantino.

fot: BULLS

Polska premiera Django już 18 stycznia 2013. Tymczasem Kerry Washington na premierze nowego filmu Quentina Tarantino w Rzymie zaprezentowała się publiczności w dwóch sukniach. Najpierw na konferencji prasowej w czarno-biało-zielonej kreacji Petera Pilotto, następnie już na czerwonym dywanie w białej sukni Prady. Podobnie było w Berlinie, gdzie Kerry założyła „szachownicę" z kolekcji Louis Vuitton, zaś na premierowej gali miała na sobie kreację z kolekcji J.Mendel. Pod względem modowym, nomen omen najbardziej ucierpiał Paryż. Washington zaprezentowała tam kreację od Rochas z gorsetową górą i... więcej się już nie przebrała.

Quentin Tarantino i twórcy Django mają pracowity tydzień. Oprócz oczywistych przyjemności na czerwonym dywanie, promują najnowsze dzieło, które za oceanem zbiera już bardzo dobre recenzje i kto wie, być może stanie się jednym z głównych kandydatów do Oscarów 2013.

W filmach Tarantino, trup ściele się gęsto toteż i krwisto-czerwone dywany to dla jego bohaterów nie pierwszyzna. W Rzymie, Berlinie i Paryżu podczas międzynarodowej premiery Django na czerwony dywan z radością weszli bohaterowie najnowszego filmu Tarantino: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Samuel L. Jackson i Kerry Washington. Pojawił się również sam Quentin Tarantino.

Jeśli ktoś choćby pobieżnie śledzi karierę filmową i zamiłowanie do mocnych bohaterów Quentina Tarantino, wiedział doskonale, że słynny reżyser znajdzie się „pewnego razu na dzikim zachodzie". Konkretnie na południu Stanów Zjednoczonych, gdzie umieścił akcję swego najnowszego dzieła Django.

I rzeczywiście, jest intryga, mocni faceci, niesprawiedliwy świat i czarny charakter Calvin Candie, który trzęsie całą okolicą.

Akcja najnowszego filmu Tarantino, rozgrywa się tuż przed wojną secesyjną. Ameryka w rozpadzie, szerzy się bezprawie i niewolnictwo. Na południe przybywa łowca głów dr King Schulz (Christoph Waltz), który za wszelką cenę chce wytropić niebezpiecznych braci Brittle. Drogę wskazać mu może jedynie niewolnik, tytułowy Django. Schultz wykupuje go, po czym obaj rozpoczynają krucjatę przeciwko bandytom i kryminalistom. Django ma jeszcze jeden cel, za wszelką cenę chce odzyskać żonę Broomhildę (Kerry Washington), z którą musiał rozstać się na targu niewolników. Tym samym Schulz i Django trafiają na owianą złą sławą plantację Calvina Candiego (Leonardo DiCaprio).

Pozornie może się wydawać, że Tarantino uprawia jeden schemat: zemsta. Oczywiście wyrównanie rachunków to nadrzędny cel, który stawia przed bohaterami. Pod tym płaszczykiem, pokazuje Tarantino także Amerykę. Niedoskonałą, bezprawną. W kraju toczonym bezładem i niewolnictwem, najbardziej pragmatyczny okazuje się obcy na tych ziemiach Niemiec, który niemalże za punkt honoru traktuje pomoc i uwolnienie Django. Zatem to również film o przyjaźni i poświęceniu, a także o cienkiej granicy między solidarnością i ratowaniem własnej skóry.

Gdybym miał taką moc, zapytałbym Tarantino, jak to się dzieje, że na planie jednego filmu jest w stanie zgromadzić tyle gwiazd, ile innym reżyserom nie udaje się nawet w czterech obrazach. Dodać należy, że nierzadko są to role drugoplanowe i epizodyczne.

W najnowszym Django obok głównego bohatera kreowanego przez zdobywcę Oscara, Jamiego Foxxa, w obsadzie mamy także znanego z Bękartów Wojny i Rzezi, Christopha Waltza. Czarny charakter należy tym razem do boskiego Leonardo DiCaprio, który debiutuje u Tarantino. W odwodzie pozostają równie znakomici Samuel L. Jackson, zjawiskowo piękna Kerry Washington i słynny Kurt Russell.

Polska premiera Django 18 stycznia 2013.

Zobacz: Zwiastun Django
Autor: Marcin Kusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 10.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
LEONARDO DI CAPRIO rzuca aktorstwo! Ucieka od kamery chronić planetę!
LEONARDO DI CAPRIO rzuca aktorstwo! Ucieka ...

Leonardo Di Caprio kończy z aktorstwem! Czy rola w Django będzie jego ostatnią? Przynajmniej na razie. Gwiazdor, który jest uznawany za jednego z najlepszych w swoim fachu, postanowił na czas nieokreślony zrezygnować ...

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...