szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Drogówka: nowy film Smarzowskiego w kinach od 1 lutego 2013

DROGÓWKA: wielki powrót WOJCIECHA SMARZOWSKIEGO. Najbardziej kontrowersyjna polska komedia 2013. Zobacz zwiastun DROGÓWKI

Gorąca premiera kinowa! Smarzowski powraca z nowym filmem Drogówka. Po pięknej i poruszającej Róży, Wojtek Smarzowski zabiera nas na warszawskie ulice. W podróży z Drogówką towarzyszą nam m. in. Marcin Dorociński, Bartosz Topa, Eryk Lubos i Jacek Braciak. Premiera kinowa 1 lutego 2013.

Tagi: bartosz topa, drogówka, drogówka film, drogówka online, drogówka policjanci, drogówka premiera, eryk lubos, fotoradary, Jerzy Trybus, kino, marcin dorociński, premiera drogówki, premiery kinowe, smarzowski drogówka, walka z fotoradarami

DROGÓWKA: wielki powrót WOJCIECHA SMARZOWSKIEGO. Najbardziej kontrowersyjna polska komedia 2013. Zobacz zwiastun

Drogówka ma opowiadać o przygodach warszawskich policjantów. Jak to zwykle u Smarzowskiego - będzie się działo...

fot: Materiały Prasowe

W dobie walki z fotoradarami, ograniczeniami prędkości i ogólnej burzy medialnej wokół karania kierowców – Drogówka - nowy film Smarzowskiego jawi nam się jak zbawienie. Tak, wreszcie kierowcy dadzą odpór złym policjantom, co to wcale tacy święci nie są. Smarzowski jednak nie idzie na łatwiznę, to tylko życie miesza po części z filmem twórcy Wesela.

Jeżeli ktokolwiek pomyślał, że jest w tym jakiś koniunkturalizm, to nic bardziej mylnego. Blisko 10 lat temu Wojtek Smarzowski kręcił nowelę dokumentalną pt. Drogówka. Wraz z dźwiękowcem i kamerzystą jeździli na tylnym siedzeniu radiowozu i przyglądali się pracy policjantów ze służby drogowej. Już wtedy wiedziałem, że świat tej policji drogowej jest bardzo energetyczny filmowo. Wiedziałem, że będę chciał o tym zrobić film – mówi reżyser.

Drogówka to opowieść o siedmiu stołecznych policjantach z tytułowej drogówki. Przyjaźń, szybkie auta, interesy, ale także ciemne sprawy: korupcja i... morderstwo, o które zostaje oskarżony jeden z nich. Okazuje się, że sprawa zatacza bardzo szerokie kręgi i wydział drogowy może być niewystarczający do wyjaśnienia całej sprawy. Smarzowski kręci kino ostre, wyraziste, nie ma miejsca na scenariuszowe mielizny. Nie ma także złudzeń co do negatywnych cech jego bohaterów. Nie ma co liczyć na cudowną amerykańską przemianę bohatera. Reżyser po prostu nazywa rzeczy po imieniu. Całość przeplatana jest cudownymi ujęciami zatrzymanych kierowców – znakomici Andrzej Grabowski i Lech Dyblik – które oprócz tego, że śmieszą, powinny wzbudzać mocną refleksję na nasze narodowe przywary. Oto „kierująca Polska" właśnie, zdaje się mówić reżyser.

Bohaterem tego filmu jest również Warszawa. Zapomnijmy jednak o europejskich krajobrazach w ujęciach z seriali Magda M czy filmu Nigdy w życiu. Pewnie większość – ja też – zafascynowany byłem Złym Tyrmanda i też chciałem, żeby Warszawa była bohaterem tego filmu. A żeby pokazać ją interesująco, musieliśmy z operatorem mieszać faktury – dodaje artysta.

Dla wielbicieli kina Smarzowskiego mieszanie faktur obrazu nie jest nowością. Przebitki różnej jakości kamer pojawiały się właściwie w każdym filmie, oprócz Róży. W Drogówce reżyser powraca do tego pomysłu. Pojawia się także telefon komórkowy: Użycie tych telefonów, to była też jakaś zagadka, ale fajnie jest czasem nie wiedzieć. Dać sobie szansę na improwizację. Powstało mnóstwo materiału, bo zdarzało się, że autorem ujęć mógł być każdy na planie. Również aktorzy kręcili sami siebie – mówi reżyser.

Główne role Smarzowski powierzył swoim, sprawdzonym aktorom. Pojawia się zatem znany z Róży, Marcin Dorociński. Jest również bohater Wesela i Domu Złego – Marian Dziędziel, a także Bartosz Topa, Eryk Lubos i robiący niemałą karierę w internecie – starszy posterunkowy Jerzy Trybus (Jacek Braciak). Wszystko dzięki krótkim reklamówkom promującym film.

Oglądając Drogówkę mamy wrażenie, że to już nie jest „dom zły", to już jest „kraj zły" i pewnych spraw pod dywan zamieść się już po prostu nie da. Klasa sama w sobie.

Premiera Drogówki 1 lutego 2013.

Zobacz zwiastun Drogówki:
Autor: Marcin Kusy

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 15.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Gwiazdy na premierze filmu DROGÓWKA [zdjęcia!]
Gwiazdy na premierze filmu DROGÓWKA [zdjęcia!]

Małgorzata Żmuda Trzebiatowska, Agata Kulesza, Izabela Kuba, Bartłomiej Topa, Maciej Stuhr, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel, Eryk Lubos - to tylko niektóre nazwiska z prawdziwej plejady gwiazd, które pojawiają się w nowym filmie Wojciecha ...

Najbardziej oczekiwane premiery filmowe 2013 roku
Najbardziej oczekiwane premiery filmowe 2013 roku

Jaki będzie filmowy rok 2013? W Polsce zobaczymy rekordową ilość filmów nawiązujących do bliższej i dalszej historii naszego kraju. Syberiada polska – Janusza Zaorskiego, Miasto 44 Jana Komasy i przede wszystkim Wałęsa Andrzeja ...

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...