szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
W oczekiwaniu na 50 Twarzy Greya prezentujemy zestawienie słynnych erotycznych thrillerów

Film 50 TWARZY GREYA. Czy dołączy do klasyki thrillerów erotycznych?

Film 50 Twarzy Greya, to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji wszech czasów. Wciąż nie wiadomo kto zagra główne role i kto cały obraz wyreżyseruje. Jedno jest pewne, film na pewno powstanie. Czy namiesza w rankingu najsłynniejszych thrillerów erotycznych? Przypominamy dziś pikantne klasyki filmowe.

Tagi: 50 twarzy graya film, 50 twarzy greya kiedy premiera, film 50 twarzy greya, kto zagra anastazję 50 twarzy greya, kto zagra christiana greya, nagi instynkt, ranking thirllerów erotycznych, sliver, thriller erotyczny, thrillery erotyczne

Film 50 TWARZY GREYA. Czy dołączy do klasyki thrillerów erotycznych?

Sharon Stone stworzyła w Nagim Instynkcie niepowtarzalną kreację

fot: BULLS

Film 50 Twarzy Greya. Jednych zżera ciekawość, innych irytacja. Rzeczywiście, mimo nieustannego podgrzewania atmosfery 50 Twarzy Greya nie ma jeszcze obsady, ani reżysera. W oczekiwaniu, na najbardziej oczekiwany erotyk wszech czasów, przypominamy Wam klasykę erotycznego thrillera. Nie zawsze były to filmy wybitne, ale choćby ze względów obyczajowych, swego czasu, mocno namieszały.

Nóżka na nóżkę

Biorąc pod uwagę erotyczne nasycenie, tajemnicę, erotyczną grę i plastyczność bohaterów, od Nagiego Instynktu, można się sporo nauczyć. Niewykluczone, że twórcy 50 Twarzy Greya nadrabiają filmowe zaległości, by wiedzieć jak poprowadzić postać Anastasii. Trudno powiedzieć, że Nagi Instynkt to kino wybitne, jednak dwójka bohaterów kreowanych przez Sharon Stone i Michaela Douglasa stanowi tandem nie do pobicia. Ona zwodzi i uwodzi, on szaleje, wariuje i robi wszystko by wyjaśnić tajemniczą zagadkę. Momentami twórcy grają subtelną erotyką, chwilami jednak otrzymujemy dawkę dzikiego pożądania, w którym jedyną regułą jest brak reguł, a w ruch może pójść nawet szpikulec do lodu. Oczywiście mamy również scenę wszech czasów, jeśli chodzi o policyjne przesłuchanie. Zmiana pozycji siedzącej Sharon Stone, do dziś jest najczęściej zatrzymywaną sceną w historii kina.

Podsłuchiwać?

Sharon Stone stała się latach 90-tych symbolem seksu i jednocześnie specjalistką od filmowych, wodzących na pokuszenie femme fatal. Kolejny thriller erotyczny z jej udziałem, nie odniósł wprawdzie takiego sukcesu jak Nagi Instynkt, ale na fali klasyka, kina były pełne. Bohaterka Carly, wprowadza się do ekskluzywnego apartamentowca i nieszczęśliwie zbiega się to z serią morderstw jego mieszkańców. Jakby tego było mało, ktoś nieustannie podgląda i nagrywa pikantne szczegóły życia Carly. Tajemniczy krąg zacieśnia się wokół fascynującej lokatorki, gospodarza domu i tajemniczego pisarza. Obraz dziś razi nieco naiwnością i scenariuszowo słabo się broni, ale jak mówi klasyk: momenty pierwsza klasa.

Czyj to penis?

Na erotyczne igraszki dał się także skusić Bruce Willis. W thrillerze Barwy Nocy zagrał psychoanalityka dr Billy Capa, przechodzącego kryzys związany z samobójstwem swojej pacjentki. Lekarz szuka spokoju i zgłasza się na terapię do swojego kolegi po fachu, który... zostaje zamordowany. Pojawia się podejrzenie, tajemnica i oczywiście kolejna, piękna femme fatale. W tej roli zjawiskowa Jane March. W filmie pojawia się sporo erotyki, aczkolwiek skojarzenia z tanim soft porno są jak najbardziej trafione. Niezbyt wysokiego lotu Barw Nocy nie ratuje nawet migający przez sekundę penis bohatera Bruce Willisa, należący zresztą nie do słynnego gwiazdora, ale jego dublera.

Modliszka

Poruszając się w kręgu nacechowanej erotyką klasyki, nie sposób nie wspomnieć o obrazie Adriana Lyne'a Fatalne Zauroczenie. W rolach głównych sugestywni Glenn Close i Michael Douglas. Nie da się ukryć, że stworzyli pełnokrwiste, momentami przerażające kreacje, które na stałe weszły do annałów kina. Film opowiada historię prawnika, który wikła się w zgubny w skutkach romans, który miał być jedynie przelotną przygodą. Kochanka jednak nie odpuszcza, coraz bardziej osaczając prawnika i jego rodzinę. Sytuacja staje się dramatyczna. Sam reżyser powraca jeszcze do wątku zdrady i zakazanego pożądania wielokrotnie w filmach Niemoralna Propozycja, Niewierna czy Lolita.

Jak na tym tle uplasuje się najbardziej oczekiwany ostatnio thriller erotyczny 50 Twarzy Greya, przekonamy się wkrótce.

Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 04.06.2013, Aktualizacja:

Zobacz również