szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dlaczego warto obejrzeć NIEULOTNE z Jakubem Gierszałem? Przeczytaj!

Film NIEULOTNE. Powody dla których warto pójść na to do kina

Premiera NIEULOTNE w reżyserii Jacka Borcucha już 8 lutego 2013 roku. Ten film po prostu trzeba zobaczyć. Nie tylko dlatego, że główną rolę zagrał JAKUB GIERSZAŁ. Chcesz poznać więcej powodów? Przeczytaj, bo naprawdę warto! A potem... idź do kina.

Tagi: bejbi blues, Jacek Borcuch, jakub gierszał, Magdalena Berus, Michał Englert, Nieulotne, premiera 2013, premiera filmowa, premiery kinowe, premiery konowe 2013, premiery w lutym 2013, Shooting Star, Sundance, Wszystko co kocham

Film NIEULOTNE. Powody dla których warto pójść na to do kina

Jakub Gierszał w filmie NIEULOTNE potwierdził swój aktorski talent

fot: Materiały Prasowe

Film Nieulotne w reżyserii Jacka Borcucha już w lutym 2013 roku wchodzi do kin. Opowiada on historię dwójki studentów Michała (Jakub Gierszał) i Kariny (Magdalena Berus), którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. Wszystko wskazuje na to, że będzie to największa polska premiera 2013 roku. Powodów jest co najmniej kilka.

Po pierwsze Jakub Gierszał, czyli najgorętsze nazwisko młodego pokolenia polskich aktorów. Najbardziej znany jest z roli  Dominika w Sali samobójców, ale to Jacek Borcuch odkrył jego talent, obsadzając go wcześniej w swoim filmie Wszystko co kocham. Reżyser jest zachwycony chłopakiem, podkreśla jego pracowitość i skromność. Tylko do roli Michała Gierszał nauczył się mówić po hiszpańsku i nurkować. Płynnie włada też językiem angielskim i niemieckim. Nic dziwnego, że ma na koncie wyróżnienie Shooting Star przyznawane najbardziej obiecującym aktorom europejskim. Tylko patrzeć, jak upomni się o niego Hollywood.

Jakubowi partneruje Magdalena Berus. Choć dopiero zaczyna swa przygodę z aktorstwem, już narobiła sporo szumu. To ona gra przecież Natalię, nastoletnią matkę w filmie Katarzyny Rosłaniec Bejbi Blues. Ma zaledwie 19 lat i wygląda na to, że ma szansę dorównać utalentowanemu koledze z planu.

Kolejny powód to osoba reżysera Jacka Borcucha. Choć nie ma on na koncie wielu tytułów, jako jedyny polski reżyser osiągnął coś, o czym wielu tylko marzyło. Oba jego filmy Wszystko co kocham, a teraz Nieulotne pokazywane były na Sundance Film Festival. To niezależny, niezwykle prestiżowy festiwal, którego jednym z organizatorów jest Robert Redford. Borcuch był pierwszym Polakiem, którego zaproszono do udziału w tym wydarzeniu.

I jeszcze jedno. Podczas edycji festiwalu w 2013 roku jury dostrzegło pracę polskiego operatora Michała Englerta, przyznając mu nagrodę za najlepsze zdjęcia do filmu Nieulotne. W werdykcie padają słowa jak "piękno, styl, elegancja, z jaką uchwycono siłę miłości". Dziennikarze zagranicznych serwisów, którzy obecni byli w Sundance, umieszczają film na liście najlepszych pozycji festiwalu.

Czy potrzeba więcej powodów, aby pójść do kina i przekonać się o tym na własne oczy?


Autor: Zuzanna Lubart

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 27.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
JAKUB GIERSZAŁ: do kogo podobny jest młody aktor?
JAKUB GIERSZAŁ: do kogo podobny jest ...

Jakub Gierszał to jeden z najpopularniejszych polskich artystów. Młody aktor po roli w Nieulotne stał się absolutnym numerem jeden! Swoim zalotnym uśmiechem i przeciągłym spojrzeniem łamie serca wielu polek. My uwielbiamy go ...