szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Powstanie filmowa biografia jednego z najlepszych rockowych wokalistów Freddiego Mercury.

FREDDIE MERCURY będzie miał filmową biografię? Reżyser NĘDZNIKÓW opowie o życiu lidera Queen

Freddie Mercury w filmie? Wiele wskazuje na to, że powstanie filmowa biografia lidera Queen. Na planie spotkają się ponownie Tom Hooper i Sacha Baron Cohen. Panowie pracowali ze sobą niedawno przy filmie Les Miserables Nędznicy.

Tagi: biografia freddie mercury, film o freddie mercurym, film o Mercurym, freddie mercury, powstaje film o liderze Queen, sacha baron cohen jako freddie ercury, tom hooper kręci film o freddie mercury

FREDDIE MERCURY będzie miał filmową biografię? Reżyser NĘDZNIKÓW opowie o życiu lidera Queen

Powstanie filmowa biografia jednego z najlepszych rockowych wokalistów Freddiego Mercury.

fot: BULLS

Filmowa biografia Freddiego Mercury coraz bliżej? Mówi się o zainteresowaniu tematem przez Toma Hoopera, twórcy ostatnio nagradzanego filmu Les Miserables Nędznicy. W roli głównej od niemal dwóch lat niezmiennie producenci widzą prześmiewcę Sachę Barona Cohena (Borat). Film ma powstać dla GK Films i Tribeca Productions, a jedym z producentów obrazu będzie Robert De Niro. Scenariusz biografii Mercury'ego napisał Peter Morgan (Królowa). Póki co, niepewna jest obsada reżysera. Tom Hooper wyraził swoje zainteresowanie, ale rozważa także kilka innych ofert.

Sama postać Freddiego Mercury, jego życie i piosenki są właściwie gotowym pomysłem na film. I to niekoniecznie biograficzny. Urodzony w Afryce, na Zanzibarze jako Farrokh Bulsara. Jako osiemnastolatek wraz z rodziną trafia do Londynu gdzie rozpoczyna swą przygodę z muzyką. Poznaje muzyków zespołu Smile: Rogera Taylora i Briana Maya i wspólnie zakładają zespół Queen. Ciąg dalszy jest doskonale znany. Miliony sprzedanych płyt, tysiące koncertów i wspaniałe przeboje, które do dziś stanowią o sile muzyki rockowej: Tie Your Mother Down, Radio Ga Ga, Kind of Magic, Somebody to Love czy I Want it All. Mercury znany był jednak nie tylko ze swych dokonań muzycznych. Imprezy i bale w rezydencjach lidera Queen obrosły prawdziwą legendą, a do dziś z rozrzewnieniem wspominają je choćby Elton John i David Bowie. Mówi się, że muzyk bez mrugnięcia okiem wydawał na swoje przyjęcia setki tysięcy funtów.

Freddie Mercury zasłynął z niezwykłej barwy głosu, o ogromnej skali, która pozornie nie pasowała do muzyki rockowej. Zamiłowanie do opery i baletu, przenosił również na poletko zespołu Queen, dzięki temu powstawały znakomite, rozbudowane i urozmaicone pod względem formalnym utwory (Bohemian Rhapsody) i całe płyty (A Night At The Opera). Jedno jest pewne, to dzięki Mercury'emu muzyka Queen zyskała tak oryginalny charakter i choć trochę przybliżyła traktowanych po macoszemu szarpidrutów do kanonu wielkiej sztuki. Intensywny styl życia, również seksualnego doprowadził do tragedii. Mercury zmarł w skutek powikłań wywołanych przez AIDS w 1991 roku.

Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 15.03.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...