szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Sympatycy kina już zacierają ręce. Kolejny film Władysława Pasikowskiego będzie miał swoją premierę na przełomie 2013/2014 roku.

JACK STRONG. PREMIERA: Władysław Pasikowski reżyseruje film na podstawie historii płk. Kuklińskiego

Jack Strong to thriller szpiegowski, powstający według scenariusza i w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Nowa produkcja twórcy Psów i Pokłosia, opowiada historię płk. Kuklińskiego, który w latach 70-tych został szpiegiem CIA. Film zobaczymy prawdopodobnie na przełomie 2013/2014 roku.

Tagi: jack strong, jack strong kiedy premiera, kiedy nowy film Pasikowskiego, marcin dorociński, marcin dorociński gra u Pasikowskiego, nowy film pasikowskiego, Władysław Pasikowski, władysław pasikowski nowy film

JACK STRONG. PREMIERA: Władysław Pasikowski reżyseruje film na podstawie historii płk. Kuklińskiego

Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński zagrali w nowym filmie Władysława Pasikowskiego

fot: Materiały Prasowe

Jack Strong to operacyjny pseudonim pułkownika Ryszarda Kuklińskiego i jednocześnie tytuł nowego filmu Władysława Pasikowskiego. Słynny reżyser zainspirowany niezwykłą historią amerykańskiego szpiega w Ludowym Wojsku Polskim, sam napisał scenariusz i realizuje zdjęcia do nowej produkcji. Akcja filmu rozgrywa się w niepokojących czasach zimnej wojny, kiedy świat wstrzymuje oddech i trwa wyścig zbrojeń dwóch mocarstw: USA i Związku Radzieckiego. Pułkownik Kukliński podejmuje walkę z Sowietami, przekazując CIA, przez wiele lat ponad 40 tys. stron tajnych dokumentów Układu Warszawskiego, dotyczących np. miejsc uderzenia wojsk radzieckich w przypadku konfliktu nuklearnego. Przez swoją działalność Kukliński i jego rodzina żyła pod nieustanną presją i w ciągłym zagrożeniu, przez wiele lat. Tuż przed wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego, w 1981 pułkownik wraz z żoną i dwoma synami ucieka do USA.

Jak mówią twórcy, praca nad scenariuszem trwała wiele lat. Była bardzo skrupulatna i szczegółowa, a całość powstawała w oparciu o autentyczne materiały IPN oraz dokumentację CIA. Mimo niezaprzeczalnych zasług i bohaterstwa Kuklińskiego, jego postać do dziś nie jest postrzegana jednoznacznie. Dość powiedzieć, że skazany na karę śmierci jeszcze w latach osiemdziesiątych, Kukliński zostaje zrehabilitowany dopiero w 1997 roku. Do dziś jego postać i ówczesna postawa wzbudza sporo kontrowersji, należy się zatem spodziewać, że nowy obraz Pasikowskiego również wywoła niemałą dyskusję.

W roli pułkownika Kuklińskiego wystąpi Marcin Dorociński, a jego filmową żonę zagra Maja Ostaszewska. Ponadto w filmie wystąpi również Krzysztof Pieczyński w roli Zbigniewa Brzezińskiego, doradcy ds. bezpieczeństwa prezydenta USA Jimmy'ego Cartera. Na ekranie zobaczymy także Krzysztofa Globisza, Mirosława Bakę, Ireneusza Czopa i Pawła Małaszyńskiego. Co ciekawe do polskiej obsady dołączyło również polsko-amerykańskie małżeństwo: Dagmara Domińczyk (Hrabia Monte Christo) oraz Patrick Wilson znany z filmów Prometeusz i Małe Dzieci. Wilson zagra Davida Fordena, oficera prowadzącego Kuklińskiego, a Domińczyk sekretarkę pułkownika. Ciekawostką pozostaje fakt, że po raz pierwszy w filmie Pasikowskiego za kamerą nie stanął Paweł Edelman. Słynnego operatora zastąpiła Magdalena Górka, która ma na koncie współpracę przy Paranormal Activity 3.

Kinowa premiera filmu Jack Strong zaplanowana jest na przełom 2013 i 2014 roku.

POLECAMY:

Konkurs dla blogerek! Women Bloxing Club - walcz o nagrody w najlepszym stylu!

Autor: mkusy

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 04.04.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
JACK STRONG. Muzyka Jana Duszyńskiego z filmu JACK STRONG
JACK STRONG. Muzyka Jana Duszyńskiego z ...

Jack Strong, nowy film Władysława Pasikowskiego. Jack Strong zachwycił widzów i krytykę nie tylko obrazem. Doceniono również znakomitą muzykę, która idealnie współgra z dramatycznym obrazem. Ścieżka dźwiękowa do filmu Jack Strong, jest ...

JACK STRONG: Opinie o filmie. Co Zbigniew Zamachowski sądzi o filmie Jack Strong? WIDEO
JACK STRONG: Opinie o filmie. Co ...

Film Jack Strong wszedł na ekrany kin i miał swoją premierę we wtorek, 04.02.2014. Czy warto obejrzeć film Jack Strong? Poznaj opinie na temat filmu! Zbigniew Zamachowski zdradził, co sądzi ...