szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2013: Marcin Kowalczyk za rolę w Jesteś Bogiem

Kolejny sukces JESTEŚ BOGIEM! Marcin Kowalczyk z Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego!

Marcin Kowalczyk, odtwórca roli Magika w filmie Jesteś Bogiem, został jubileuszowym pięćdziesiątym laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Aktor, który konkurował m.in. z Joanną Kulig, Agnieszką Grochowską i Piotrem Głowackim, uhonorowany został legendarną statuetką podczas uroczystej gali, która odbyła się 21 stycznia 2013 w warszawskim kinie Iluzjon.

Tagi: agnieszka grochowska, jestes bogiem, jestes bogiem marcin kowalczyk, jestes bogiem online, joanna kulig, marcin kowalczyk, nagroda zbyszka cybulskiego, nagrody im. zbyszka cybulskiego, nagrody im. zbyszka cybulskiego 2012

Kolejny sukces JESTEŚ BOGIEM! Marcin Kowalczyk z Nagorda im. Zbyszka Cybulskiego

fot: Materiały prasowe Kino Świat

26-letni Marcin Kowalczyk, który debiutował na kinowym ekranie rolą Magika w filmowym hicie 2012 roku Jesteś Bogiem, został pięćdziesiątym laureatem słynnej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Kowalczyk konkurował z innym utalentowanymi polskimi aktorami: Piotrem Głowackim, nominowanym za rolę w filmie 80 milionów, Agnieszką Grochowską, docenioną za role w Bez wstydu i W ciemności, Julią Kijowską, nominowaną za rolę w W ciemności oraz Joanną Kulig, docenioną za Sponsoring.

Podczas uroczystości w warszawskim kinie Iluzjon pojawiło się wiele polskich gwiazd związanych z przemysłem filmowym, zainteresowanych werdyktem jury, m.in. Maciej Stuhr, Zbigniew Zamachowski i Monika Richardson, Andrzej Wajda, Eryk Lubos.

Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznawane są od 1969 roku młodym aktorom wyróżniającym się wybitną indywidualnością. Warto zauważyć, że wszyscy artyści walczący o to prestiżowe wyróżnienie, zostali nominowani za role w filmach, które do polskich kin wprowadził dystrybutor Kino Świat.

Zobacz wywiad z Marcinem Kowalczykiem, laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2012:Autor: monroe

Zdjęcia: Materiały prasowe Kino Świat

Publikacja: 22.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Jesteś Bogiem - najlepszy film 2012 roku?
Jesteś Bogiem - najlepszy film 2012 ...

Jesteś Bogiem - film o Paktofonice, legendarnej grupie hip-hopowej, i jej zmarłym tragicznie liderze Magiku zanotował rekord frekwencji 2012 roku. A liczba fanów filmu na Facebooku przekroczyła już 131 tysięcy i stale rośnie.