szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Przewodnik kulturowy na weekend 23 i 24 marca 2013

Kultura na weekend 23 i 24 marca 2013! Najpiękniejsza muzyka, film i książka o miłości

Kultura na weekend 23 i 24 marca 2013. Żeby mroźna pogoda nie zabiła Twojego romantyzmu przygotowałyśmy dla Ciebie najpiękniejsze filmy, książki i muzykę o miłości. Doskonała sztuka w teatrze, kinowa premiera, książkowy bestseller, koncert i nastrojowa płyta rozgrzeją Twoje serce w samą porę na nadejście wiosny ;)

Tagi: filmy na dvd, filmy o miłości, filmy premiery, kinowe premiery, komedie, ksiązki o miłości, kultura na weekend, pomysł na weekend, przewodnik kulturalny

Kultura na weekend 23 i 24 marca 2013! Najpiekniejsza muzyka, film i książka o miłości dla wszystkich kobiet

WSPANIAŁA Francuska komedia romantyczna dla wszystkich zakochanych i dla tych którzy chcą zakochać się na wiosnę ;)

Kultura na weekend 23 i 24 marca 2013: największa dawka kultury w pigułce na nadchodzący weekend! Przygotuj się na wiosenną odwilż uczuć i przejrzyj najlepsze filmy i książki o miłości. Romantyczne perypetie dwóch par rozbawią Cię do łez, a ambitna sekretarka udowodni, że ciężką pracą, wytrwałością i urokiem osobistym jest w stanie zdobyć serce ukochanego. O względy kobiety powalczy też dwóch braci. Historia kobiety, która połączyła zwaśnionych braci skończy się tragicznie w przeciwieństwie do losów miłosnego duetu Meryl Streep i Roberta De Niro, którzy udowodnią, że warto Zakochać się! A ty jak myślisz? Jesteś gotować zakochać się na wiosnę?

Romantyczna premiera

Wspaniała reż. Régis Roinsard

Młoda i utalentowana Rose marzy, by uciec z małego miasteczka. Podejmuje się pracy sekretarki w firmie przystojnego Louisa. Rose postanawia nauczyć się pisać na maszynie i wziąć udział w popularnych w latach 50. zawodach sekretarek. To dla dziewczyny nie tylko szansa na zdobycie wielbicieli, ale też na podbicie serca ukochanego mężczyzny ;) Różnice charakterów Rose i Louisa doprowadzają do wielu sprzeczek i nieporozumień. Jednak, my wiemy, że kto się czubi ten się lubi ;)

Zobacz: MAD MEN SEZON 6 od 7 kwietnia 2013. Zobacz ZWIASTUN!

Sztuka kochania

23 marca 2013 I tak Cię kocham reż. Emilian Kamiński Teatr Kamienica, Warszawa godz. 19:30

Zabawna komedia o perypetiach małżeńskich. Lili zataja przed mężem, Wiktorem, że spędziła poranek z przyjacielem, Filipem. Zdenerwowany mąż wyolbrzymia problem i opuszcza żonę. Lili wpada na szalony pomysł i knuje spisek z Filipem i jego żoną, by przyciągnąć Wiktora. Bohaterowie zaplątują się w swoich kłamstwach co doprowadza do wielu nieoczekiwanych, komicznych sytuacji. W rolach głównych występują: Katarzyna Skrzynecka, Justyna Sieńczyłło, Piotr Szwedes i Krzysztof Ibisz.

Miks rytmów z Wysp Brytyjskich

23 marca 2013 Jessie Ware Palladium, Warszawa godz. 19:00

Brytyjka powraca do Polski po paru niezwykle udanych koncertach w 2012 roku. Jesse Ware łączy muzykę klubową ze znanymi klasykami. Jak sama twierdzi, inspiruje się muzyką Prince'a, Chaky Khan i Grace Jones. Lubi łączyć brzmienia słodko gorzkie. W twórczości Jesse Ware znajdziecie wszystko co kochacie w muzyce klubowej (w stylu SBTRKT) i w luźnych, orientalnych brzmieniach w stylu Little Dragon. Jeśli jeszcze jej nie znacie, Jesse Ware to obowiązkowa pozycja na Waszej muzycznej playliście!

Ponadczasowy duet filmowy

Zakochać się reż. Ulu Grosbard

W trakcie zakupów świątecznych Molly (Meryl Streep) i Frank (Robert De Niro) wpadają na siebie nieoczekiwanie. Jakiś czas pózniej rozpoznają się w pociągu i pomimo że oboje są w szczęśliwych związkach małżeńskich, nawiązują romans. Dręczeni wyrzutami sumienia kochankowie, po pewnym czasie zrywają kontakt. Ich małżeństwa z biegiem czasu rozpadają się i gdy po latach Molly i Frank ponownie się spotykają, dostają od losu drugą szansę. Czy będą potrafili ją wykorzystać?

Wystawa z hiszpańskim temperamentem

Tancerka Rosario Guerrero w grafice i rysunkach Józefa Mehoffera Muzeum Narodowe w Krakowie

Cykl Tancerka z lat 1905-1907 to unikalny zbiór grafik Józefa Mehoffera, których nie zobaczycie na żadnej inne wystawie. W swoim cyklu artysta przedstawił hiszpańską tancerkę, Rosario Guerrero, której występ obejrzał wraz z żoną w Monachium. Zafascynowany barwnym przedstawieniem i egzotycznym wyglądem tancerki, Mehoffer przekazał ją w namiętnych tanecznych pozach. Jedna z piękniejszych i najbardziej sensualnych wystaw Muzeum Narodowego.

Książka z duszą

Obiekt pożądania autor: Anton Myrer wyd. Albatros, Czerwiec 2012

Dwaj bracia, różni od siebie jak dzień i noc, wychowywani przez apodyktyczną, obłożnie chorą matkę. Chapin i Titon od najmłodszych lat rywalizują ze sobą i przechodzą szkołę życia. Gdy odwiedza ich ciotka i proponuje chłopcom wygodne i dostatnie życie w Bostonie, Chapin bez wahania się decyduje, natomiast Titon postanawia zostać i opiekować się matką. Przez lata Titon uczciwie pracuje na swoją przyszłość i pozycję, Chapin wykorzystywał pieniądze i pozycję ciotki stał się lwem salonowym bostońskiej socjety. Obaj bracia zakochują się w tej samej kobiecie, ale gdy wybiera ona jednego z nich, drugi popełnia straszną zbrodnię, która niszczy życie całej trójki. Targani namiętnościami nie potrafią znaleźć swojego miejsca w życiu.

Zobacz także: 50 TWARZY GREYA: Książki, które musisz przeczytać przed kinową premierą Greya!

 Autor: natalia kovacs

Publikacja: 20.03.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...