szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Lea Seydoux dołączyła do obsady filmu Yves Saint Laurent

LEA SEYDOUX: Poznaliśmy filmową muzę YVES SAINT LAURENTA! Piękna aktorka dołączyła do obsady filmu o znanym projektancie

Lea Seydoux, gwiazda filmu O północy w Paryżu, Woody'ego Allena, zagra w filmie Yves Saint Laurent. Aktorka wcieli się w rolę muzy kreatora mody, Loulou de la Falaise. Obraz wyreżyseruje Bertrand Bonello.

Tagi: Bertrand Bonello, Gaspard Ulliel, kreator mody, lea Saydoux, Loulou de la Falaise, o północy w paryżu, pokaz mody, pokaz mody yves saint laurent, projektant mody, szalona miłość - yves saint laurent, woody allen, yves saint laurent

LEA SEYDOUX: Poznaliśmy filmową muzę YVES SAINT LAURENTA Piękna aktorka dołączyła do obsady filmu o znanym projektancie

Lea Seydoux dołączyła do obsady filmu Yves Saint Laurent

fot: BULLS

W rolę projektanta Yves Saint Laurenta wcielił się Gaspard Ulliel, znany z filmu Zakochany Paryż. Film Yves Saint Laurent to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji, zarówno przez świat kina, ale - a może przede wszystkim - także przez świat mody.

Twórcy uchylają kolejnego rąbka tajemnicy. W rolę muzy Yves Saint Laurenta wcieli się Lea Seydoux. Aktorkę mogliśmy podziwiać w filmie Woody'ego Allena O Północy w Paryżu, a wcześniej choćby w Bękartach Wojny u Quentina Tarantino. Teraz zagra Loulou de la Falaise, muzę Yves Saint Laurenta. La Falaise była projektantką biżuterii i akcesoriów, podobno zainspirowała słynnego projektanta do stworzenia jego słynnych, przezroczystych bluzek.

Film Bonello, to rodzaj biografii słynnego kreatora mody. Obraz skupi się na najbardziej bogatym i płodnym okresie działalności Laurenta. Przypomnijmy, że Yves Saint Laurent, do dziś traktowany jest jako pionier sztuki mody w wielu dziedzinach. To on jako pierwszy wprowadził na wybieg czarnoskóre i azjatyckie modelki. Słynny twórca mody i dzieł sztuki, niejednokrotnie płacił wysoką cenę za swą odważną, wykraczająca poza przyjęte normy, postawę. A jednak do dziś traktowany jest jako człowiek poszerzający ówczesne granice myślenia i działania w obszarach sztuki i showbiznesu.

To pierwszy film fabularny opowiadający historię Yves Saint Laurent. Dotychczas dostępne były jedynie filmy dokumentalne, jak choćby znakomity Szalona Miłość - Yves Saint Laurent w reżyserii Pierre Thoretton'a z 2010 roku.

Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 13.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...