szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Nowy film z Meryl Streep

MERYL STREEP w nowym filmie o prawach kobiet. Ruszają zdjęcia do SUFFRAGETTE

Meryl Streep w nowym filmie o prawach kobiet. Meryl Streep zagra drugoplanową rolę w filmie Suffragette, będącym biografią politycznej działaczki i feministki Emmeline Pankhurst. W roli głównej wystąpi Carey Mulligan. Szykuje się kolejna doskonała kreacja Meryl Streep?

Tagi: meryl streep, meryl streep nowy film, suffragette, suffragette meryl streep

MERYL STREEP w nowym filmie o prawach kobiet. Ruszają zdjęcia do SUFFRAGETTE

Meryl Streep pojawi się w filmie Suffregette

fot: BULLS

Gdy Meryl Streep dołącza do obsady nowego filmu, zainteresowanie obrazem zdecydowanie wzrasta. Tym razem Streep dołączyła do ekipy przygotowującej filmową biografię jednej z najbardziej znanych aktywistek i feministek Emmeline Pankhurst - Suffregette.

Wprawdzie Streep zagra rolę drugoplanową, ale jak zapowiada produkcja, bardzo ważną. W rolę Pankhurst wcieli się natomiast Carey Mulligan. Bez względu na rozmiar występu Meryl Streep, znaczenie filmu jest niebagatelne.

Emmeline Pankhurst to prawdziwy freak przełomu XIX i XX wieku. Walcząc o prawa kobiet, nie przebierała w środkach, namawiając zresztą do tego samego swoje podopieczne. Jak mówiła: - Argument w postaci rozbitej szyby to dziś najcenniejszy argument w polityce. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Szyby w oknach polityków sypały się jedna po drugiej. Pankhurst prowadziła kampanię dotyczącą włączania kobiet do pracy zawodowej, a także uzyskania przez nie praw wyborczych.

Film będzie nosił tytuł Suffregette, a wyreżyseruje go Sarah Gavron. Warto przypomnieć, że Meryl Streep jest nominowana do Oscara 2014 za rolę w filmie Sierpień w Hrabstwie Osage.

Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 20.02.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Meryl Streep o gender w DUŻYM FORMACIE: Myślałam, że dogoniliście już Zachód
Meryl Streep o gender w DUŻYM ...

Duży Format poprosił hollywoodzką aktorkę Meryl Streep o komentarz w sprawie nauk gender. Słynąca z liberalnych poglądów gwiazda była szczerze zdziwiona negatywną reakcję Polski wobec tego zagadnienia i poziomem naszej mentalności.

Ubierz się jak Emily Ratajkowski! Pomysły na stylizacje
Ubierz się jak Emily Ratajkowski! Pomysły ...

Podoba ci się, jak wygląda Emily Ratajkowski? Podpowiadamy, jak skomponować stylizację, by podobnie się ubrać. Styl znanej modelki naśladują kobiety na całym świecie, a jej codzienne stylizacje robią furorę. Jeśli nie masz ...