szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Nowy film z Meryl Streep

MERYL STREEP w nowym filmie o prawach kobiet. Ruszają zdjęcia do SUFFRAGETTE

Meryl Streep w nowym filmie o prawach kobiet. Meryl Streep zagra drugoplanową rolę w filmie Suffragette, będącym biografią politycznej działaczki i feministki Emmeline Pankhurst. W roli głównej wystąpi Carey Mulligan. Szykuje się kolejna doskonała kreacja Meryl Streep?

Tagi: meryl streep, meryl streep nowy film, suffragette, suffragette meryl streep

MERYL STREEP w nowym filmie o prawach kobiet. Ruszają zdjęcia do SUFFRAGETTE

Meryl Streep pojawi się w filmie Suffregette

fot: BULLS

Gdy Meryl Streep dołącza do obsady nowego filmu, zainteresowanie obrazem zdecydowanie wzrasta. Tym razem Streep dołączyła do ekipy przygotowującej filmową biografię jednej z najbardziej znanych aktywistek i feministek Emmeline Pankhurst - Suffregette.

Wprawdzie Streep zagra rolę drugoplanową, ale jak zapowiada produkcja, bardzo ważną. W rolę Pankhurst wcieli się natomiast Carey Mulligan. Bez względu na rozmiar występu Meryl Streep, znaczenie filmu jest niebagatelne.

Emmeline Pankhurst to prawdziwy freak przełomu XIX i XX wieku. Walcząc o prawa kobiet, nie przebierała w środkach, namawiając zresztą do tego samego swoje podopieczne. Jak mówiła: - Argument w postaci rozbitej szyby to dziś najcenniejszy argument w polityce. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Szyby w oknach polityków sypały się jedna po drugiej. Pankhurst prowadziła kampanię dotyczącą włączania kobiet do pracy zawodowej, a także uzyskania przez nie praw wyborczych.

Film będzie nosił tytuł Suffregette, a wyreżyseruje go Sarah Gavron. Warto przypomnieć, że Meryl Streep jest nominowana do Oscara 2014 za rolę w filmie Sierpień w Hrabstwie Osage.

Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 20.02.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Meryl Streep o gender w DUŻYM FORMACIE: Myślałam, że dogoniliście już Zachód
Meryl Streep o gender w DUŻYM ...

Duży Format poprosił hollywoodzką aktorkę Meryl Streep o komentarz w sprawie nauk gender. Słynąca z liberalnych poglądów gwiazda była szczerze zdziwiona negatywną reakcję Polski wobec tego zagadnienia i poziomem naszej mentalności.

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...