szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Na które filmy czekamy w 2013 roku?

Najbardziej oczekiwane premiery filmowe 2013 roku

Jaki będzie filmowy rok 2013? W Polsce zobaczymy rekordową ilość filmów nawiązujących do bliższej i dalszej historii naszego kraju. Syberiada polska – Janusza Zaorskiego, Miasto 44 Jana Komasy i przede wszystkim Wałęsa Andrzeja Wajdy. Nowy film zaproponuje również Wojciech Smarzowski. Drogówkę, następcę wielokrotnie nagrodzonej Róży zobaczymy już 1 lutego 2013.

Tagi: andrzej wajda, ang lee, drogówka, drogówka film, filmy 2013, kino, Luc Besson, miasto 44 film, nowe filmy w kinie, premiery filmowe, premiery filmowe 2013, premiery kinowe, Quentin Tarantino, repertuar kina, repertuar w kinach, wałęsa film

Najbardziej oczekiwane premiery filmowe 2013 roku

W 2013 roku Bruce Willis już po raz piąty pojawi się jako John McClane w Szklanej pułapce!

fot: Materiały Prasowe

Krótki rzut oka na długą listę premier filmowych w 2013 roku i już możemy być pewni, że nie podzielimy losu inż. Mamonia, któremu nie pozostawało nic innego jak tylko „wyjść z kina". Wszak do kina idziemy i na reżyserów i na aktorów, a prawdziwych gwiazd, zapewniam, nie zabraknie w 2013 r., bo nowe filmy zapowiedzieli Quentin Tarantino, Ang Lee, Andrzej Wajda, Steven Spielberg i Luc Besson.

Już początek roku przyniesie nam wiele radości. Na początek filmowa adaptacja bestsellerowej powieści Yanna Martela, Życie Pi. Książka, która wzruszyła miliony na całym świecie doczekała się swej ekranizacji, za którą odpowiada wielki wrażliwiec współczesnego kina, Ang Lee. Autor Tajemnicy Brokeback Mountain i Ostrożnie, Pożądanie, posiadł umiejętność znakomitego ukazania natury, ale także emocji swych bohaterów. Czy tym razem również udało się połączyć wspaniałe plenery i ludzkie emocje, przekonamy się już 11 stycznia.
Początek roku to również festiwale filmowe oraz rozdanie najbardziej prestiżowych nagród filmowych: Złote Globy i Oscary. Zarówno Quentin Tarantino, jak też Steven Spielberg mogą być pewni, że ich obrazy nie przejdą bez echa. Poza tym jeśli boski Quentin pokazuje kolejny film, to musi to być ważny rok dla światowej kinematografii.

Tytułowy Django to czarnoskóry niewolnik, który wraz z łowcą nagród Schultzem wyrusza, by odbić swą żonę z rąk bezwzględnego Calvina Candiego. W roli tytułowej Jamie Foxx, zaś partnerują mu poza tym równie doskonali Leonardo Di Caprio, Christopher Waltz, Samuel L. Jackson i Don Johnson.

Czy przypominacie sobie znakomite kreacje silnych, acz miotanych namiętnościami mężczyzn granych przez Daniela Day Lewisa? Daniel Plainview z Aż Poleje się Krew, Sokole Oko w Ostatnim Mohikaninie czy Bill „Rzeźnik" Cutting w Gangach Nowego Jorku. Steven Spielberg wie doskonale, że Day Lewis to w Hollywood aktor do specjalnych poruczeń. Jeśli zatem cały film ma się opierać na historii jednej, wiekopomnej postaci, wybór obsady był oczywisty. Obsypana nominacjami do Złotych Globów, burzliwa historia prezydenta Stanów Zjednoczonych, Abrahama Lincolna do zobaczenia w kinach już na początku roku.
Na premierę nowego filmu Luca Bensona będziemy musieli jeszcze poczekać, bowiem premierę zaplanowano pod koniec 2013 roku, ale sam reżyser i aktorskie gwiazdy zapowiadają, że warto. Michel Pfeiffer, Tommy Lee Jones i Robert De Niro w gangsterskim majstersztyku słynnego Francuza. Okazuje się, że gangsterzy na emeryturze nie czytają książek, a bandycki światek nie daje o sobie zapomnieć.

Skoro jesteśmy przy kinie akcji, fanki takiej stylistyki mogą sobie ostrzyć pazurki. Powracają ulubieni bohaterowie, którzy ciągle mają do wyrównania rachunki z niesprawiedliwym światem. Bruce Willis po raz piąty błyśnie w Szklanej Pułapce, a Vin Diesel znów zasiądzie za kierownicą szaleńczo szybkich aut. Tym razem Szybcy i wściekli VI zawitają do Europy. Na duży ekran powraca również kulturysta, polityk i nieśmiertelny Terminator – Arnold Schwarzenegger. W najnowszym filmie Jee-woon Kima – Likwidator, wciela się w rolę małomiasteczkowego szeryfa, który ma coś do udowodnienia najeżdżającym bandytom. Kino rozrywkowe uwielbia takie powroty.

Wielbiciele kreskówek i sympatycznych bohaterów także mają na co czekać. Doskonale pamiętamy nieobliczalnego Wazowskiego i inne kreatury z filmu Potwory i Spółka. Otóż Wazowski powraca w filmie Uniwersytet Potworny. Jak zapewnia dystrybutor, szkoła jeszcze nigdy nie była tak straszna. Kolejną intrygę wymyśla również Gargamel, który za wszelką cenę będzie chciał zdobyć magiczny napój Smurfów i zostać najsłynniejszym czarnoksiężnikiem na świecie. Nie zawaha się nawet przed porwaniem jednego ze słynnych bohaterów. Smurfy 2 zawitają do polskich kin w połowie roku 2013.
Obiecująco prezentuje się również lista polskich premierowych tytułów. Zaczynamy od Sępa w reżyserii Eugeniusza Korina. Emocjonujący thriller o przekraczaniu ludzkich możliwości: rozumu i namiętności zgromadził gwiazdorską obsadę – Michał Żebrowski, Paweł Małaszyński, Anna Przybylska, Mirosław Baka, Andrzej Seweryn i Piotr Fronczewski. Czy doczekaliśmy się w końcu chwytającego, emocjonującego kina akcji z ciekawym scenariuszem i niebanalnym zakończeniem? Odpowiedź w kinach już 11 stycznia.

Wojtek Smarzowski to postać wyjątkowa w polskim kinie. Zamiast udzielać niekończących się wywiadów i prezentacji domowego siedliska w kolorowej prasie, woli robić filmy. Kiedy spojrzymy na dorobek reżysera, okazuje się, że właściwie żaden obraz nie przeszedł bez echa i nagrody. Wesele, Dom Zły, Róża, to klasa sama w sobie, a sam reżyser ma na koncie Złote Lwy, Złote Kaczki i Polskie Orły. Czy zbliżająca się premiera przyniesie Smarzowskiemu kolejne laury? Wnikliwym okiem, bez ściemniania i politycznej poprawności przyglądamy się pracy policjantów służby drogowej. Drogówka to historia policjantów, kolegów nie tylko w pracy ale również prywatnie. Zamknięte środowisko, imprezy, alkohol, wspólne interesy i morderstwo, które zmienia wszystko i sięga najwyższych szczebli władzy. Drogówka w kinach zadebiutuje 1 lutego, a w rolach głównych zobaczymy Bartosza Topę, Jacka Braciaka i Marcina Dorocińskiego.
I jeszcze jeden polski tytuł, na który czekamy z niecierpliwością, ale i niepewnością. Są tacy, również wśród filmowych krytyków, którzy uważają, że na taki obraz jest jeszcze za wcześnie. Inni powiadają: jeśli nie teraz, to kiedy, jeśli nie Wajda, to kto? Historia legendarnego przywódcy Solidarności i późniejszego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wałęsa. Kontrowersyjny, niepozbawiony wad i słabości, miotany namiętnościami, nieugięty i charyzmatyczny przywódca, który wytyczył Polsce drogę do wolności. W filmie Wajdy zaobserwujemy drogę i przemianę Wałęsy, od prostego robotnika do mocnego gracza na scenie politycznej i koniec końców historycznego przywódcy, który zmienił oblicze naszego kraju. W roli tytułowej Robert Więckiewicz, w roli Danuty Wałęsowej Agnieszka Grochowska. Wałęsę obejrzymy tuż po wakacjach.
Rok 2013, podobnie jak 2012 zakończy spotkanie z Peterem Jacksonem i drugą częścia cyklu Hobbit: Samotna Góra. Czy Bilbo Baggins wywiąże się z umowy, którą zawarł z towarzyszami podróży i wykradnie strzeżone przez smoka złoto? Dowiemy się tego za rok.

Kiedy przychodzimy obejrzeć film ulubionego reżysera, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Podobnie z oczekiwaniami na nowe obrazy. Miejmy nadzieję, że liczne festiwale i nieoczekiwane zwroty dystrybutorów sprawią nam w 2013 roku niejedną niespodziankę, czego wam i sobie serdecznie życzę.

Autor: mkusy

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 01.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Gwiazdy na premierze filmu DROGÓWKA [zdjęcia!]
Gwiazdy na premierze filmu DROGÓWKA [zdjęcia!]

Małgorzata Żmuda Trzebiatowska, Agata Kulesza, Izabela Kuba, Bartłomiej Topa, Maciej Stuhr, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel, Eryk Lubos - to tylko niektóre nazwiska z prawdziwej plejady gwiazd, które pojawiają się w nowym filmie Wojciecha ...

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...