szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Metamorfozy aktorów na potrzeby filmów

Najwięksi filmowi hardcorowcy. Część druga

Przybierają lub tracą dziesiątki kilogramów, zakładają protezy dentystyczne, sztuczne nosy, golą głowy na zero, wybijają sobie zęby... A wszystko to po to, by być bardziej wiarygodnymi w swojej roli. Przedstawiamy Wam grupę największych aktorskich freaków.

Tagi: aktorki, aktorki i aktorzy, aktorskie metamorfozy, aktorzy amerykańscy, gwiazdy, hardcore, heath ledger joker, jared leto, kreacje filmowe, matt damon, metamorfozę, metamorfozy gwiazd, mickey rourke, mroczny rycerz, requiem dla snu, robert de niro, rola

Najwięksi filmowi hardcorowcy

Heath Ledger Mroczny Rycerz

fot: BULLS

Heath Ledger

Przedwcześnie zmarły aktor znany był z niekonwencjonalnych metod przygotowywania się do roli. W swoim ostatnim filmie, Mrocznym Rycerzu Christophera Nolana, w niezwykle sugestywny sposób wykreował postać Jokera. Aby lepiej wczuć się w swojego bohatera, Ledger dobrowolnie zamknął się na miesiąc w pokoju hotelowym, gdzie eksperymentował z głosem, próbując wypracować odpowiednią wymowę i śmiech godny najgorszego psychopaty. W wywiadzie dla New York Timesa aktor wyznał jaki wpływ na jego życie miała praca przy filmie: Ta rola wykończyła mnie psychicznie, mentalnie i fizycznie. Ostatnio sypiam jakieś dwie godziny dziennie. Nie mogę przestać myśleć. Moje ciało jest wyczerpane, a mój umysł nieustannie pracuje.

Mickey Rourke

Jakiś czas temu aktor ogłosił publicznie, że niebawem zagra główną rolę w filmie o życiu Garetha Thomasa, homoseksualnego zawodnika rugby. Aby jak najbardziej upodobnić się do Thomasa, planuje wyrwać sobie dwa przednie zęby.  Mickey Rourke znany jest ze swoich poświęceń dla roli. Aby wiarygodnie zagrać Randy'ego w filmie Darrena Aronosky’ego Zapaśnik przeszedł gruntowny trening pod okiem znanego zapaśnika Afa The Wild Samoan. W ciągu dwóch miesięcy aktor trzykrotnie przeszedł badanie rezonansem magnetycznym i często opuszczał plan filmowy ze względu na wizyty u lekarzy. Wszystkie ciosy na ringum, poza kilkoma wyjątkowo ekstremalnymi ujęciami, jak np. przebijanie się ciałem przez szybę, Rourke wykonywał sam, nie chciał skorzystać z pomocy kaskadera. Przed rozpoczęciem zdjęć spędził na siłowni dwa miesiące i przytył ponad 15 kilogramów.

Matt Damon

Istnieją trzy role, dla których Matt Damon doprowadzał swoje ciało do ekstremum. Gdy w 1996 roku wystąpił w filmie Szalona Odwaga, w kreacji uzależnionego od heroiny żołnierza, zrzucił 18 kilogramów. By stać się idealnym Bournem z „sześciopakiem” na brzuchu, musiał zrzucić 10 kg swojej wagi. W 2009 roku wreszcie zamienił głodowanie na tycie – przybrał na wadze około 15 kg aby wcielić się w rolę otyłego Marka Whitacre dla obrazu Intrygant. Przygotowywanie się do filmu, polegające przede wszystkim na objadaniu się hamburgerami i pizzą, które popijał czarnym piwem, określił jako świetną zabawę. Jednak wraz z zapadnięciem ostatniego klapsa na planie filmowym aktor przeszedł na dietę.

Jared Leto

Dwie najbardziej znane kreacje filmowe Jareda Leto to te, w których pokazuje swoje dwa najbardziej różne oblicza. Dla roli w Requiem dla snu, gdzie zagrał wychudzonego, uzależnionego od heroiny Harry’ego Goldfarba, aktor schudł 12 kilogramów. Dużo więcej, bo aż 30 kilogramów przytył, by stać się Markiem Chapmanem, zabójcą Johna Lennona, w filmie Rozdział 27. Tydzień po zakończeniu zdjęć do Rozdziału 27 Leto pozbył się nadwagi stosując dziesięciodniowy, kontrolowany post.

Robert De Niro

Robert De Niro do chucherek nie należy, jednak dla ról w filmie Wściekły Byk czy kreacji Ala Capone, zyskanie dodatkowych kilogramów było koniecznie. Obfite śniadania, potężne obiady i kolacje składające się najbardziej kalorycznych dań sprawiły, że tył nawet 5 kilogramów tygodniowo. Stołujący się wówczas głównie we włoskich i francuskich restauracjach aktor przyznaje dzisiaj, że choć trudno w to uwierzyć, wielokrotnie miał dosyć takiego trybu życia. Dla roli boksera przytył 30 kilogramów, dla kreacji gangstera – 12 kilogramów.

Autor: monroe

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 22.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...