szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Metamorfozy aktorów na potrzeby filmów

Najwięksi filmowi hardcorowcy. Część pierwsza

Przybierają lub tracą dziesiątki kilogramów, zakładają protezy dentystyczne, sztuczne nosy, golą głowy na zero, wybijają sobie zęby... A wszystko to po to, by być bardziej wiarygodnymi w swojej roli. Przedstawiamy wam grupę największych aktorskich freaków.

Tagi: aktor, aktorki, aktorki i aktorzy, aktorskie metamorfozy, aktorzy amerykańscy, charlize theron, christian bale, film, gwiazdy, hardcore, kreacje filmowe, metamorfozę, metamorfozy gwiazd, michael fasserberger, renee zellweger, rola, tom hanks

Najwięksi filmowi hardcorowcy

Christian Bale Mechanik

fot: BULLS

Christian Bale

Bale uważany jest za najbardziej hardcorowego wśród aktorów. W 2004 roku stracił 28 kg dla roli cierpiącego na bezsenność Trevora Reznika z filmu Mechanik. Wagę 55 kg przy wzroście 180 cm osiągnął jedząc tylko puszkę tuńczyka i jedno jabłko dziennie. Zaledwie pięć miesięcy później ważył już 45 kg więcej – po to, by wiarygodnie zagrać obrońcę Gotham City – Batmana.

Tom Hanks

Znanym z poświęceń dla filmowego wizerunku jest także Tom Hanks, który po raz pierwszy prawie 20 lat temu schudł 12 kilogramów aby wcielić się w rolę umierającego na AIDS bohatera Filadelfii. Zdobył wtedy swojego pierwszego Oscara. Praca nad innym obrazem, Poza światem, trwała dwa lata, gdyż na początku historii Hanks miał wyglądać na dobrze usytuowanego mężczyznę z lekką nadwagą. Dalsza część filmu, opierająca się na walce o przetrwanie uwięzionego na bezludnej wyspie bohatera, wymagała od aktora znacznej metamorfozy. Tom przez rok pozbył się 22 kg i zapuścił brodę.

Renee Zellweger

Renee to wagowy kameleon! Gdy Anglicy dowiedzieli się, że ich narodowy towar eksportowy, pulchną Bridget Jones, ma zagrać wychudzona Amerykanka, głosom oburzenia nie było końca. Zellweger szybko opanowała jednak brytyjski akcent, przytyła 10 kg i nie pozostawiła nikomu złudzeń, że to ona jest prawdziwą Bridget Jones! Aktorka na chwilę znowu stała się Amerykanką, tracąc jednocześnie 11 kg dla produkcji Chicago, by wrócić na plan drugiej części przygód Bridget i przybierając ponownie 10 kg.

Charlize Theron

Aktorka stworzyła niezapomnianą kreację w filmie Potwór. Kojarząca nam się do tej pory z pięknem, czarem i subtelnością Charlize Theron przytyła 14 kg, wygoliła brwi i założyła protezy dentystyczne, by upodobnić się do prostytutki i morderczyni Aileen Wuornos. Oprócz oszpeconego ciała, Theron pokazała także kunszt aktorski, za co została nagrodzona Oscarem.

Michael Fassberger

14 kg było także celem Michaela Fassbergera podczas kręcenia Głodu. Z ta różnicą, że aktor musiał się ich pozbyć. Film opowiada o akcjach protestacyjnych przebywających w więzieniu członków Irlandzkiej Armii Republikańskiej, którzy żądali uznania ich za więźniów politycznych. Stosowali tzw. „strajk kocowy”, „brudny protest”, a gdy to nie przyniosło należytego rezultatu – zadecydowali o strajku głodowym. Wraz z postępującym buntem ciało Fassbergera zmienia się w sposób przerażający – podczas pracy nad filmem zarządzono kilkutygodniową przerwę, po to, by umożliwić aktorowi dalszą utratę wagi. Andrea Arnold, reżyserka film Fishtank, w którym Michael zagrał drugoplanową acz pamiętną rolę, powiedziała o aktorze: Najbardziej intrygujące jest w nim to, że może być kim chce, kim sobie wymyśli.


Zobacz także: Najwięksi filmowi hardcorowcy. Część druga

Autor: monroe

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 23.07.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...