szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Nimfomanka zachwyca krytyków

NIMFOMANKA. Nowy film LARSA VON TRIERA zachwyca! Premiera 10 stycznia 2014

Nimfomanka zachwyca krytykę. Nimfomanka nowy film Larsa Von Triera zbiera entuzjastyczne recenzje krytyków na całym świecie. Co piszą o Nimfomance? Film wejdzie do polskich kin już 10 stycznia 2014.

Tagi: nimfomanka, nimfomanka lars von trier, nimfomanka premiera kiedy, nimfomanka recenzja, nimfomanka recenzje, nimfomanka zwiastun

NIMFOMANKA. Nowy film LARSA VON TRIERA zachwyca! Premiera 10 stycznia 2014

Plakat filmu Nimfomanka Larsa Von Triera

fot: BULLS

Nimfomanka wzbudza kontrowersje i zachwyca! Nowy film Larsa Von Triera zbiera znakomite recenzje krytyki filmowej na całym świecie. Co napisano o Nimfomance po specjalnych pokazach prasowych?

Zobacz także: NIMFOMANKA: Nowy film LARSA VON TRIERA. Jest zwiastun NIMFOMANKI >>

Specjalny pokaz odbył się na początku grudnia, lecz dziennikarze byli zobligowani do zachowania swoich opinii w tajemnicy, do 17 grudnia 2013. Krytyka, jest zgodna, Nimfomanka to kino niezwykłe, a Lars Von Trier udowodnił, że jest jednym z najważniejszych reżyserów w historii kina. Jak napisał The Guradian: - Trzymajcie się krzeseł, Biblii, albo chwyćcie przyjaciela za rękę. Nimfomanka przyciąga i odrzuca jednocześnie. Wprawia w zakłopotanie, śmieszy, chwilami drażni, ale efekt jest totalnie fascynujący i chyba ją pokochałem - pisał wyraźne podekscytowany recenzent dziennika.

Podobnie zareagowało Variety: - Erotyczne opus magnum Larsa von Triera - to gęsta opowieść stworzona, by prowokować. Poza pikantnym tematem historia oferuje również pełne humoru spojrzenie na wyzwolenie seksualne oraz mnóstwo odniesień do sztuki, literatury, religii i muzyki.

Zobacz także: NIMFOMANKA: Szokujący kadr z nowego filmu LARSA VON TRIERA! Duński reżyser znów prowokuje >>

Pochlebną, analityczną recenzję opublikował też prestiżowy portal IndieWire: - To jedno z najlepszych dzieł von Triera, opowieść pełna przewrotnych pomysłów, ze sporą dawką humoru. (...) To trzeci obraz von Triera - po Antychryście i Melancholii - z udziałem Charlotte Gainsbourg, w którym aktorka daje swój najodważniejszy popis w karierze, a zarazem to jej najlepsza i najbardziej naturalna rola. Jest tu kobietą pełną energii, która może nie potrafi zrozumieć swoich działań, ale pragnienie życia popycha ją wciąż do przodu, bez względu na wszystko.

Okazuje się, że po obejrzeniu filmu, zdecydowanie na drugi plan schodzą śmiałe sceny erotyczne, a w pierwszej kolejności doceniamy geniusz Larsa Von Triera. Nimfomanka do zobaczenia w polskich kinach już od 10 stycznia 2014.

Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 18.12.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
NIMFOMANKA: Nowy film LARSA VON TRIERA. Jest zwiastun NIMFOMANKI
NIMFOMANKA: Nowy film LARSA VON TRIERA. ...

Nimfomanka Larsa Von Triera już od 10 stycznia 2014 w kinach. Nimfomanka jeszcze przed premierą wzbudza wiele kontrowersji. Już sam zwiastun przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Czy Lars Von Trier przekroczył  granice ...