szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Last Minute, czyli nowy film Patryka Vegi od 22 lutego 2013 w kinach

Nowy film Patryka Vegi LAST MINUTE. Wypoczywają Mecwaldowski, Jankowska, Halejcio. Premiera kinowa 22 lutego 2013

Patryk Vega, twórca Pitbulla powraca! Po kiepsko ocenionych produkcjach Ciacho i Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć, reżyser proponuje nam wyjazd na niezbyt udane wakacje. Wakacje Last Minute. W rolach głównych Wojciech Mecwaldowski i Aldona Jankowska.

Tagi: aldona jankowska, kino, last minute, last minute film, last minute patryk vega, pamiętniki z wakacji, patryk vega, pitbull odcinki, pitbull serial, premiery kinowe, repertuar kina, serial pitbull, seriale odcinki, swiat seriale, wojciech mecwaldowski

Nowy film Patryka Vegi LAST MINUTE. Wypoczywają Mecwaldowski, Jankowska, Halejcio. Premiera kinowa 22 lutego 2013

Patryk Vega powraca z nowym filmem. Last Minute w kinach od 22 lutego 2013.

fot: Materiały Prasowe

Patrząc na zapowiedzi nowego filmu Patryka Vegi Last Minute, trudno uwierzyć, że to pierwszy polski film o perypetiach polskiego turysty w egzotycznych krajach. Chyba, że włączymy do naszego rankingu słynne polsatowskie Pamiętniki z wakacji.

Wyobraźmy sobie tradycyjną polską rodzinę, jadącą na wakacje do ciepłych krajów. Słońce, plaża, zabawa, drinki z palemką, all inclusive i do tego wszystko za darmo, bo wycieczka okazuje się być nagrodą w konkursie.

To, co jeszcze w Polsce wydaje się bajką, na miejscu jak zwykle okazuje się klapą. Zgubione bagaże, beznadziejny pokój i tragiczne jedzenie. Do tego organizator plajtuje, a konsulat umywa ręce. Polska rodzina musi zatem radzić sobie sama. Zamiast koczować na lotnisku, postanawia zarobić na powrót do Polski.

Jak zapowiada dystrybutor, Last Minute to klasyczna komedia pomyłek w brytyjskim stylu dla całej rodziny. Polskiej wycieczce przewodzi ojciec, Tomek - w tej roli Wojciech Mecwaldowski. Partnerują mu: znakomita Aldona Jankowska w roli babci, a także aktorzy młodego pokolenia Klaudia Halejcio i Otar Saralidze. W zaskakującej kreacji zobaczymy również Bartosza Świderskiego, znanego z seriali Magda M. i Prawo Agaty.

Przypomnijmy, Patryk Vega to jeden z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia. Zadebiutował głośnym dokumentem Prawdziwe psy o pracy nieistniejącego już wydziału zabójstw Komendy Stołecznej Policji. Potem odniósł niesłychany sukces filmem i serialem Pitbull powstałym na kanwie niektórych historii z Prawdziwych psów. Serial Pitbull do dziś uważa się za jeden z najlepszych seriali kryminalnych, który we właściwych proporcjach pokazuje codzienną, pozbawioną splendorów pracę policjanta.

Będąc u szczytu powodzenia, Vega zaproponował widzom serial Twarzą w twarz, w głównej roli obsadzając Pawła Małaszyńskiego i tym samym po raz kolejny odnosząc duży sukces komercyjny. Reżyser zapragnął zatem robić rzeczy lżejsze gatunkowo. Mimo szumnych zapowiedzi, że powstała „wreszcie prawdziwa komedia”, film Ciacho nie pozostawiał złudzeń. Krytyka środowiska i widzów była miażdżąca. Do dziś zresztą Ciacho pozostaje niejako synonimem szmiry filmowej, z kiepskim scenariuszem i słabymi rolami aktorskimi.

Jakby tego było mało, Vega, wkładając kij w mrowisko purystów filmowych postanowił opowiedzieć dalsze losy Hansa Klossa i Hermanna Brunnera, obsadzając w głównych rolach odpowiednio Tomasza Kota i Piotra Adamczyka. Tu również zdania krytyki były mocno podzielone, a sam film furory komercyjnej nie zrobił.

Mimo potknięć Patryk Vega do dziś pozostaje jednym z najzdolniejszych twórców, który potrafi sprytnie ująć rzeczywistość zgoła inaczej od przyjętego schematu, ma poczucie swej odrębności, a jednocześnie wytrwałości w tworzeniu kina – nierzadko – na światowym poziomie. Warto dodać, że Vega za swe dokonania, otrzymał list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej (2006).

Wygląda na to, że Last Minute będzie pierwszym, prawdziwe familijnym obrazem Patryka Vegi. Film wchodzi do kin 22 lutego 2013.

Zobacz zwiastun Last Minute:
Autor: Marcin Kusy

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 14.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Zac Efron zagra w polskim filmie POLAK! Reżyserem będzie Wojciech Mecwaldowski
Zac Efron zagra w polskim filmie ...

Zac Efron zagra w polskim filmie w reżyserii Wojciecha Mecwaldowskiego! Polski aktor wyreżyseruje film zatytułowany Polak, w którym główne role mają zagrać Eryk Lubos i Zac Efron. Hollywoodzki gwiazdor już przystał na ...

Film ILUZJA. Premiera 28 czerwca 2013. Zobacz zwiastun!
Film ILUZJA. Premiera 28 czerwca 2013. ...

Polska premiera filmu Iluzja dopiero 28. czerwca 2013 ale w sieci już można obejrzeć zwiastun. Zapowiada się świetna kino akcji, wciągająca fabuła i znakomita gra aktorska. Wśród największych gwiazd Morgan Freeman i ...

Co robić w weekend 2 i 3 marca 2013. Wszystko w przewodniku kulturalnym Glamek!
Co robić w weekend 2 i ...

Co robić w weekend 2 i 3 marca 2013? Oto Twój przewodnik po najlepszych i najciekawszych wydarzeniach w kraju. Z naszą mapą kultury w pigułce zobaczysz najciekawsze spektakle, najnowsze kinowe hity, filmy ...