szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Za nami ceremonia wręczenia Oscarów 2013. Która muzyczna gwiazda wypadła najlepiej?

OSCARY 2013. ADELE, SHIRLEY BASSEY, BARBRA STREISAND I JENNIFER HUDSON. Jak wypadły muzyczne gwiazdy oscarowej gali 2013?

Adele, Shirley Bassey czy Barbra Streisand? Kto zaśpiewał najlepiej podczas ceremonii wręczenia Oscarów 2013. Pierwszy występ Adele po długiej przerwie wypadł bardzo zachowawczo, zachwyciła natomiast znakomita Bassey.

Tagi: adel wystąpi na oscarach, ADELE, barbra streisand, hugh jackman, jennifer hudson, norah jones, oscary 2013, oscary 2013 kto wygrał, oscary kto wygrał, seth macfarlane, Shirley Bassey oscary, skyfall, skyfall adele, skyfall bond, występ na oscarach

OSCARY 2013. ADELE, SHIRLEY BASSEY, BARBRA STREISAND I JENNIFER HUDSON. Jak wypadły muzyczne gwiazdy oscarowej gali?

Adele otrzymała Oscara 2013 za piosenkę Skyfall

fot: BULLS

Oscary 2013 i pierwszy występ Adele od urodzenia synka, czyli od października 2012 roku. Publiczność i krytycy czekali na powrót brytyjskiej wokalistki i na podniosłe Skyfall, temat przewodni z ostatniego filmu o przygodach Jamesa Bonda pod tym samym tytułem. Pojawiła się na scenie w Dolby Theatre kilkanaście minut przed ogłoszeniem werdyktu w kategorii Najlepsza Piosenka Filmowa. Od wielu tygodni pojawiały się doniesienia, że Adele korzysta z pomocy specjalistów terapeutów, którzy pomagają jej przełamać ogromny stres związany z występem na żywo i spotkaniem na jednej scenie z Barbrą Streisand. Jeżeli rzeczywiście wokalistka miała jakieś kłopoty, to specjaliści spisali się na medal. Adele od samego początku zachowywała się bardzo swobodnie, zarówno na czerwonym dywanie, jaki i na scenie.

Niestety wokalnego natarcia nie odczuliśmy. Mimo akompaniamentu doskonałej orkiestry, pięknej scenografii i okoliczności (50 lecie Jamesa Bonda w filmowym świecie), Adele nie zachwyciła. O ile początek Skyfall wypadł tajemniczo i obiecująco, o tyle rozwinięcie i kumulacja w refrenie nie miała kompletnie siły. Wykonanie, które spokojnie można określić kolokwialnie na pół gwizdka. Niezależnie od występu na żywo, Adele odebrała statuetkę Oscara 2013 za Najlepszą Piosenkę Filmową.

Zupełnie inny charakter miał występ Barbry Streisand. Słynna wokalistka, uznawana za najlepiej śpiewającą  na świecie na żywo, pojawiła się na oscarowej scenie w szczególnym momencie. Tuż przed jej występem wspominano bowiem słynne postaci filmu, które odeszły w 2012 roku. Barbra dołączyła do materiału filmowego osobisty komentarz dotyczący swojego przyjaciela, kompozytora Marvina Hamlischa. Potem krystalicznym głosem zaśpiewała słynne The Way We Are. To był bez wątpienia jeden z najlepszych i jednocześnie najbardziej wzruszających momentów ceremonii wręczenia Oscarów 2013.

W secie prezentującym filmowe piosenki nominowane do Oscara 2013, wystąpiła również Norah Jones. Artystka wykonała piosenkę Everybody Needs a Best Friend z filmu Ted. Mimo poprawności wykonania, można było odnieść wrażenie, że Jones śpiewa odrobinę bez przekonania, oddając niejako pole bez walki słynnemu Skyfall. Jeśli o występie Adele można było powiedzieć: asekurancki, to o wykonaniu Jennifer Hudson należy powiedzieć brawurowy. Mocny głos i znakomita piosenka And I am Telling You z filmu Dreamgirls porwały publiczność w Dolby Theatre, choć krytyka również miała zastrzeżenia co do siłowego i nieco kwadratowego wykonania laureatki Oscara.

Najlepszym muzycznym punktem oscarowej nocy 2013 roku, okazał się występ słynnej Shirley Bassey. Goldfinger, temat przewodni z filmu o przygodach Jamesa Bonda z 1964 zapoczątkował karierę Bassey i po wielu latach na 50-lecie obecności w kinie agenta 007, wypadł równie okazale. Nic zatem dziwnego, że piosenkarka zaliczyła owację na stojąco. Mocny głos, nienaganna prezencja i złota kreacja z obowiązkowo złotymi dodatkami zachwyciły publiczność.

Wokalne popisy panów Zetha MacFarlane'a i Hugh Jackmana można uznać, że po prostu się odbyły, bo nie wniosły do całego show niczego szczególnego. W oscarowych zapowiedziach pojawiało się nazwisko Toma Jonesa, ale artysta ostatecznie w Dolby Theatre nie wystąpił.

Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 25.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Stuart Weitzman i jego pantofelki Kopciuszka
Stuart Weitzman i jego pantofelki Kopciuszka

Stuart Weitzman postanowił na chwilę zanurzyć się w bajkowym klimacie i zamiast typowych szpilek i kozaków dla gwiazd, zaprojektował pantofelki Kopciuszka. Urocze buciki projektu Weitzmana zostały wykorzystane w długo oczekiwanej sztuce Kopciuszek ...

OSCARY 2013: Najpiękniejsze kreacje z rozdania Oscarów 2013!
OSCARY 2013: Najpiękniejsze kreacje z rozdania ...

Oscary 2013 już za nami! Teraz przyszła pora na ocenę oscarowych kreacji aktorek, które pojawiły się na czerwonym dywanie. Glamki.pl postanowiły wybrać osiem najbardziej zachwycających kreacji. Suknie, które wzbudziły niemałe zainteresowanie ...

OSCARY 2013: JENNIFER LAWRENCE spadła ze schodów w drodze po Oscara! [WIDEO]
OSCARY 2013: JENNIFER LAWRENCE spadła ze ...

Jennifer Lawrence dostała właśnie nagrodę, o której marzy wiele jej koleżanek: Oscara dla najlepszej pierwszoplanowej aktorki za Poradnik pozytywnego myślenia. Niestety, idąc po statuetkę, padła jak długa na schodach prowadzących na podium ...