szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Kto w 2013 roku otrzymał PASZPORT POLITYKI?

PASZPORTY POLITYKI 2013 wręczone. Wśród nagrodzonych Dorociński, Wyrypajew, Twardoch

Paszporty POLITYKI w 2013 roku powędrowały m.in. do aktora Marcina Dorocińskiego, rosyjskiego reżysera teatralnego Igora Wyrypajewa, pisarza Szczepana Twardocha. Który z wygranych był wielkim zaskoczeniem, a kto nie? Dla kogo to będzie chwila przełomowa w dotychczasowej karierze, a dla kogo jedynie potwierdzenie słuszności obranej drogi?

Tagi: dorocinski paszport polityki, iwan wyrypajew, jestem bogiem, kto otrzymał paszport polityki 2013, marcin dorocinski, marcin dorociński, paszport polityki, rozdanie paszportów poliyki, twardich morfina

PASZPORTY POLITYKI 2013 wręczone. Wśród nagrodzonych Dorociński, Wyrypajew, Twardoch

Jednym z laureatów Paszportów Polityki 2013 został aktor Marcin Dorociński.

fot: WBF

Paszporty POLITYKI mają już swoich właścicieli. W 2013 roku wśród nagrodzonych Paszportami POLITYKI pojawiło się kilka znanych i mniej znanych nazwisk.

W kategorii FILM niepokonany okazał się Marcin Dorociński. Aktor, który w 2012 roku zagrał w dwóch głośnych filmach: Róży i Obławie. W tej kategorii pokonał takich kontrkandydatów jak Marcin Kryształowicz (reżyser Obławy) i Leszka Dawida (reżyser Jesteś bogiem).

W kategorii TEATR paszport POLITYKI stał się własnością coraz bardziej popularnego reżysera rosyjskiego Iwana Wyrypajewa, prywatnie związanego z aktorką Karoliną Gruszką.

W kategorii LITERATURA zwycięzcą okazał się Szczepan Twardoch, autor powieści Morfina. Zwycięskiego miejsca ustąpiły mu Kaja Malanowska (Patrz na mnie, Klaro) oraz Zośka Papużanka (Szopka).

W kategorii MUZYKA POWAŻNA paszport POLITYKI powędrował do TWOgether Duo, oryginalnego duetu wiolonczelistki Magdaleny Bojanowicz i akordeonisty Macieja Frąckiewicza, znanych przede wszystkim z aranżacji utworów współczesnych.

W kategorii MUZYKA POPULARNA najwięcej głosów otrzymał Tres.b. Trio dwóch mężczyzn i obdarzonej bardzo charakterystycznym głosem wokalistki Misi Furtak.

Autor: MC

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 15.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...