szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Ekranizacja Pięknych Istot od 13 lutego 2013 w kinach

ZMIERZCH w nowym wydaniu? PIĘKNE ISTOTY: bestsellerowa powieść KAMI GARCII i MARGARET STOHL od 13 lutego 2013 w kinach!

Magia i miłość ponownie zagoszczą na ekranach kin. Tym razem za sprawą bestsellera Kami Garcii i Margaret Stohl Piękne Istoty. Do tej pory książkę przetłumaczono na 28 języków i sprzedano w 37 krajach. Czy wersja kinowa powtórzy ten sukces? Nie przypadkiem o Lenie i Ethanie mówi się jak o następcach Belli i Edwarda z kultowej sagi Zmierzch!

Tagi: bella edward, kami garcia, kami garcia margaret stohl, kino, kino walentynki, margaret stohl, piękne istoty, piękne istoty film, piękne istoty książka, piękne istoty premiera, pomysł na walentynki, premiera kinowa, repertuar kina, saga zmierzch, zmierzch

PIĘKNE ISTOTY: bestsellerowa powieść KAMI GARCII i MARGARET STOHL od 13 lutego 2013 w kinach. Powtórzy sukces ZMIERZCHU?

Lena i Ethan - bohaterowie Pięknych Istot powtórzą sukces Edwarda i Belli?

fot: Materiały Prasowe

Im bliżej walentynek, z tym większą ochotą będziemy oglądać filmy traktujące o miłości. Dla przeciwwagi, dobrze by miłość była nieszczęśliwa. Przez lata kino pokazywało postać wampira, który nijak nie jest zdolny do miłości. Tak było w Nosferatu u Wernera Herzoga, podobnie w Wywiadzie z wampirem Neila Jordana.
Saga Zmierzch udowodniła jednak, że wampir może być zdolny do miłości i nie da się ukryć, że dała podwaliny pod nowy rodzaj miłości, która pokona wszelkie bariery. Nawet magię.

Piękne Istoty to historia znajomości Leny i Ethana. Oboje mieszkają w cichym, nieco sennym miasteczku Gatlin. Chłopak niczym szczególnym się nie wyróżnia. Rozpoczyna właśnie drugi rok nauki w szkole średniej, uwielbia koszykówkę i od czasu do czasu umawia się niezobowiązująco z cheerleaderkami. Jednak uwagę Ethana zaprząta powtarzający się sen o niezwykłej dziewczynie, o której marzy, a której nigdy nie spotkał. Najcenniejsze rzeczy, przechowuje starannie w pudełkach po butach. Tam też znajduje się niezwykły medalion.

Lena natomiast jest inna. Nie przysparza jej to jednak popularności wśród nastolatków, raczej nastręcza sporo problemów. Kryje pewną tajemnicę, którą nie może podzielić się z innymi. Tajemnica, która zagraża jej i wszystkim, których kocha. Lena nie rozstaje się nigdy ze zniszczonym zeszytem, w którym zapisuje swoje wiersze, dość osobliwym naszyjnikiem i znoszonymi trampkami Conversa, pokrytymi markerowymi malunkami.

Jak nietrudno się domyślić, Lenę i Ethana połączy niezwykła więź, a co za tym idzie będzie im grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Historia tajemniczych kochanków na zawsze odmieni spokojne miasteczko Gatlin. Czy miłość Leny i Ethana jest w stanie przezwyciężyć magię i oszukać przeznaczenie?

W rolach głównych zobaczymy Alice Englert (Singularity) i Aldena Ehrenreicha (Stoker). Towarzyszą im na ekranie zdobywca Oscara Jeremy Irons (Lolita, Misja, Szklana Pułapka 3), nominowana do Oscara Viola Davis (Służące) oraz kolejna laureatka Oscara - Emma Thompson (Powrót do Howards End, Okruchy dnia, To właśnie miłość).

W filmie mamy sporo odniesień do dzieł popkultury. Pojawiają się trampki firmy Converse, Ethan uwielbia komiksy Silver Surfer, a jego ulubione lektury to Buszujący w zbożu J.D. Sallingera, Jądro Ciemności Josepha Conrada i Rzeźnia numer 5 Kurta Vonneguta. Ciekawostką jest, że pierwowzorem postaci Leny była 15-letnia córka autorki Pięknych Istot – Margaret Stohl.

Film zobaczymy w kinach od 13 lutego 2013.

Zobacz zwiastun Pięknych Istot:

Autor: Marcin Kusy

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 02.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Zac Efron zagra w polskim filmie POLAK! Reżyserem będzie Wojciech Mecwaldowski
Zac Efron zagra w polskim filmie ...

Zac Efron zagra w polskim filmie w reżyserii Wojciecha Mecwaldowskiego! Polski aktor wyreżyseruje film zatytułowany Polak, w którym główne role mają zagrać Eryk Lubos i Zac Efron. Hollywoodzki gwiazdor już przystał na ...

Film ILUZJA. Premiera 28 czerwca 2013. Zobacz zwiastun!
Film ILUZJA. Premiera 28 czerwca 2013. ...

Polska premiera filmu Iluzja dopiero 28. czerwca 2013 ale w sieci już można obejrzeć zwiastun. Zapowiada się świetna kino akcji, wciągająca fabuła i znakomita gra aktorska. Wśród największych gwiazd Morgan Freeman i ...

Co robić w weekend 2 i 3 marca 2013. Wszystko w przewodniku kulturalnym Glamek!
Co robić w weekend 2 i ...

Co robić w weekend 2 i 3 marca 2013? Oto Twój przewodnik po najlepszych i najciekawszych wydarzeniach w kraju. Z naszą mapą kultury w pigułce zobaczysz najciekawsze spektakle, najnowsze kinowe hity, filmy ...