szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Nowy film Wojtka Smarzowskiego

POD MOCNYM ANIOŁEM. Nowy film Wojtka Smarzowskiego. Kiedy premiera?

Pod Mocnym Aniołem, nowy film Wojtka Smarzowskiego. Pod Mocnym Aniołem to jednocześnie powieść Jerzego Pilcha, na podstawie której napisał scenariusz Smarzowski. W rolach głównych zobaczymy Roberta Więckiewicza, Julię Kijowską i Arkadiusza Jakubika. Jest już zwiastun filmu Pod Mocnym Aniołem.

Tagi: pod mocnym aniołem, pod mocnym aniołem premiera, pod mocnym aniołem więckiewicz, smarzowski nowy film, wojtek smarzowski

POD MOCNYM ANIOŁEM. Nowy film Wojtka Smarzowskiego. Kiedy premiera?

Robert Więckiewicz w filmie Pod Mocnym Aniołem

fot: Pod Mocnym Aniołem Oficjalny Fanpage Facebook

Pod Mocnym Aniołem Wojtka Smarzowskiego już od 17 stycznia 2013 w kinach. Smarzowski napisał scenariusz na kanwie słynnej powieści Jerzego Pilcha. W rolach głównych występują m.in. Robert Więckiewicz, Kinga Preiss, Julia Kijowska i Marian Dziędziel.

Wygląda na to, że filmowi Wszyscy Jesteśmy Chrystusami Marka Koterskiego, przybył poważny konkurent. Dzieło Koterskiego, to jak sam mówił rozliczenie ze wszystkimi pijackimi demonami i swego rodzaju terapia anty-alkoholowa. Do tematu alkoholizmu sięga też Smarzowski w nowym filmie Pod Mocnym Aniołem, na podstawie prozy Jerzego Pilcha.

Historia pisarza, alkoholika, który wierzy, że jest w stanie wygrać z nałogiem. Jerzy zakochuje się i odnajduje sens życia. Niestety nie wytrzymuje długo. Trafia na oddział odwykowy, gdzie jedną z terapii jest wspomnienie wydarzeń z pijackiej przeszłości. Wstrząsające historie opowiadają robotnik, ksiądz, policjant, fryzjerka czy choćby kierowca TIR-a. - Piję, bo wszyscy piją - odpowiada jeden z bohaterów. Wiwisekcja naszego sportu narodowego. Studium nałogu i upadku dokonane oczami samych ofiar.

Smarzowski jak zwykle zaufał zgranej, sprawdzonej grupie aktorów, z którymi zwykle pracuje przy swoich filmach: Marian Dziędziel, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik, Julia Kijowska, Kinga Preis, Robert Wabich czy Bartłomiej Topa, Lech Dyblik i Irena Wszołkówna. Mimo poważnego wydźwięku obrazu, Smarzowski równoważy wszystko czarnym humorem. Starym zwyczajem, nawiązuje również do swoich poprzednich filmów - Bartłomiej Topa gra policjanta z drogówki.

Pod Mocnym Aniołem w kinach od 17 stycznia 2013 roku.
Autor: mkusy

Zdjęcia: Pod Mocnym Aniołem Oficjalny Fanpage Facebook

Publikacja: 22.11.2013, Aktualizacja:

Zobacz również