szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Pokłosie, Obława czy Jesteś bogiem - kogo nagrodzi Polska Akademia Filmowa?

POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013: POKŁOSIE, OBŁAWA czy JESTEŚ BOGIEM, który film otrzyma Orła 2013? Laureatów poznamy 4 marca 2013 roku.

10 nominacji dla Obławy Marcina Krzyształowicza i jedna mniej dla Jesteś bogiem Leszka Dawida. Wspomniane obrazy i Pokłosie Władysława Pasikowskiego walczą o tytuł w najważniejszej kategorii - Najlepszy Film. Kogo Polska Akademia Filmowa ogłosi laureatem Orła 2013? Ceremonia wręczenia Orłów 2013, już 4 marca 2013 roku.

Tagi: jesteś bogiem, kto dostanie Orła 2013, kto otrzyma orła 2013, nominacje do orłów 2013, nominacje orły 2013, obława, obława dorociński, obława film, obława rosati, orły, Orły 2013, Pasikowski, Pokłosie, Polskie Nagrody Filmowe Orły

POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013: POKŁOSIE, OBŁAWA czy JESTEŚ BOGIEM, który film otrzyma Orła 2013? Laureatów poznamy 4 marca 2013 roku.

Czy Jesteś bogiem, Leszka Dawida zgarnie nagrodę Orła 2013 w kategorii Najlepszy Film?

fot: Materiały Prasowe

33 Sceny z Życia, Komornik, Katyń i Róża to laureaci Polskich Nagród Filmowych Orły z lat ubiegłych w kategorii Najlepszy Film. Kto zatem dołączy do grona laureatów w 2013 roku. Równe szanse mają Obława, Jesteś bogiem i Pokłosie. Opowieści o trudnej, polskiej historii przeważają w konkursowej stawce. Najwięcej kontrowersji wzbudził Władysław Pasikowski filmem Pokłosie inspirowanym książką Sąsiedzi Grossa i wydarzeniami w Jedwabnem. Kontrowersyjny temat przysporzył obrazowi tyleż zwolenników, co przeciwników.

Obława, Marcina Krzyształowicza, to również powrót do historii. Tym razem mamy do czynienia z opowieścią, o trudnych życiowych wyborach determinowanych czasami, w których przychodzi nam żyć. Poza tym rzadko się zdarza, byśmy otrzymywali obraz AK-owca - człowieka i żołnierza, a dopiero potem bohatera.

Najbliższy naszym czasom jest film Leszka Dawida, Jesteś bogiem. Historia powstawania i drogi do sukcesów jednego z najlepszych polskich zespołów, Paktofonika na czele z nieżyjącym już liderem, Magikiem. Doskonała realistyczna opowieść o człowieku, który nadaje ton i styl hip-hopowej potędze, a nie umie znaleźć drogi do samego siebie.

Kto zostanie laureatem Orłów 2013? Przekonamy się już 4 marca 2013 roku.

Autor: mkusy

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 04.03.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
ORŁY 2013. Oceń suknie gwiazd!
ORŁY 2013. Oceń suknie gwiazd!

Oceniamy najlepsze kreacje gwiazd Orły 2013. Na rozdaniu Polskich Nagród Filmowych Orły 2013, która odbyły się w poniedziałek, 4 marca w Warszawie, zjawił się tłum gwiazd. Na czerwonym dywanie nie zabrakło zjawiskowych ...

POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013 ROZDANE! Wśród nagrodzonych: GROCHOWSKA, STUHR, POLAŃSKI i SMARZOWSKI. Najlepszym filmem ogłoszono OBŁAWĘ!
POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013 ROZDANE! ...

Obława najlepszym polskim filmem 2012 roku! Wśród aktorów nagrodzono Agnieszkę Grochowskę i Macieja Stuhra, a także Joannę Kulig i Arkadiusza Jakubika. Odkryciem roku został Michał Urbaniak, a nagrodę publiczności otrzymał film Leszka ...

POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013: Kto zostanie najlepszą AKTORKĄ? Wręczenie nagród 4 marca 2013 roku
POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013: Kto ...

Danuta Szaflarska, Weronika Rosati i Agnieszka Grochowska nominowane w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca, poznają wraz z widzami werdykt kapituły Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2013. Gala rozdania Orłów 2013, już 4 marca ...