szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Znamy nominowanych do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2013. Kto zgarnie statuetki?

POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013: Poznaliśmy nominowanych!

Obława, Jesteś bogiem i Pokłosie zmierzą się w pojedynku o nagrodę Orły 2013. Wśród nominowanych są również Joanna Kulig, Weronika Rosati, Maciej Stuhr i Marcin Dorociński. Wręczenie nagród przewidziano na 4. marca 2013 roku.

Tagi: jesteś bogiem, jesteś bogiem film, joanna kulig, maciej stuhr, marcin dorociński, marcin kowalczyk, nominacje do orłów 2013, obława dorociński, obława film, obława rosati, orły, Orły 2013, Pokłosie, Polskie Nagrody Filmowe Orły, weronika rosati

POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013: Poznaliśmy nominowanych!

Obława Marcina Krzyształowicza otrzymała aż 10 nominacji do nagrody Orły 2013

fot: FB Obława - oficjalny profil

To Obława otrzymała najwięcej nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2013. Film Marcina Krzyształowicza dostał 10 nominacji. O jedną mniej otrzymał obraz Leszka Dawida Jesteś bogiem, zaś w czołówce pozostaje również Pokłosie Władysława Pasikowskiego. Wszystkie trzy obrazy zmierzą się także w bezpośrednim pojedynku o tytuł Najlepszego Filmu. Poznaliśmy nominowanych do najważniejszej polskiej nagrody filmowej, stawianej na równi z francuskimi Cezarami, czy hiszpańską nagrodą Goya.

Marcin Dorociński, Maciej Stuhr i Bartłomiej Topa powalczą o Polskie Nagrody Filmowe Orły 2013 w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska.

Wśród nominowanych w męskiej kategorii zabrakło Marcina Kowalczyka, odtwórcy roli Magika w filmie Jesteś bogiem. Przypomnijmy, że Kowalczyk został nagrodzony za debiut podczas FPFF w Gdyni w 2012, a w styczniu 2013 otrzymał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. To największa niespodzianka ogłoszonych nominacji. Kowalczyk powalczy za to o nagrodę w kategorii Odkrycie Roku.

Wśród pań, rywalizacja będzie równie gorąca, bowiem o tytuł najlepszej polskiej aktorki powalczą Danuta Szaflarska za rolę w filmie Pokłosie, Weronika Rosati za kreację w Obławie, a także Agnieszka Grochowska za udział w filmie Bez Wstydu.

W kategorii najlepszy film zmierzą się ze sobą Pokłosie Władysława Pasikowskiego, Obława Marcina Krzyształowicza oraz film Rzeź Romana Polańskiego.

Niestety wśród nominowanych zabrakło słynnej Drogówki. Sam Wojciech Smarzowski otrzymał za to nominację w kategorii Najlepszy Scenariusz, a Izabela KunaBartłomiej Topa i Arkadiusz Jakubik w kategoriach aktorskich.

Przypomnijmy, że laureatami z lat ubiegłych są takie filmy jak: Róża, Essential Killing, Rewers, Komornik, Katyń czy 33 Sceny z Życia.

Ogłoszenie zwycięzców przewidziano na 4 marca 2013 roku.

Autor: mkusy

Zdjęcia: FB Obława - oficjalny profil

Publikacja: 07.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...