szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Yves Saint Laurent premiera filmu 2014

Premiera filmu o YVES SAINT LAURENT już w styczniu 2014

Premiera filmu o Yves Saint Laurent już 8 stycznia 2014 w Paryżu. Mamy trzy powody, dlaczego ten film musisz obejrzeć!

Tagi: dokument o projektantach, film o projektantach, ysl moda, yves saint laurent, yves saint laurent film

Yves Saint Laurent - premiera filmu już w styczniu 2014

Yves Saint Laurent - premiera filmu już w styczniu 2014 fot. materiały prasowe

fot: EB

Yves Saint Laurent, film opowiadający historię legendarnego paryskiego projektanta trafi do kin już 8 stycznia 2014 roku. Obraz w reżyserii Jalila Lesperta przybliży nam najciekawsze okresy życia genialnego Laurenta - od czasu, gdy projektant obejmował stanowisko dyrektora kreatywnego Dior (m.in. słynna kolekcja Ballets Russes, 1976), aż po założenie własnego domu mody i poznanie życiowego partnera Pierre Berge.

Dlaczego zatem warto obejrzeć ten film? Po pierwsze, Yves Saint Laurent jest ciekawą retrospektywą kulturalnego życia paryskiej bohemy lat 60. Jeśli uwielbiacie francuski szarm i artystycznego ducha Paryża, ten film musi się znaleźć w Waszej filmotece. Po drugie, postać projektanta. Jeśli przynajmniej odrobinę interesuje Was moda, Yves Saint Laurent to nazwisko, które po prostu musicie pamiętać. Nie tylko dlatego, że był on ponoć najsłynniejszym przedstawicielem haute couture (wysoka moda szyta na miarę), ale tez dlatego, że projektanta należy do 10. największych ikon mody. Ludzi, którzy mieli bezpośredni wpływ na współczesną modę. W końcu po trzecie, film jest wart obejrzenia ze względu na reżysurę genialnego Jalila Lesperta. Jego niezwykle emocjonalne podejście do dokumentalistyki oraz nietypowe budowanie fabuły sprawia, że oglądanie jego prac to czysta przyjemność.

Nie wierzycie? Sprawdźcie trailer filmu:Autor: EB

Zdjęcia: EB

Publikacja: 24.12.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...