szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Ogłoszono nominacje do nagród Węże 2013 dla najgorszych polskich produkcji

WĘŻE 2013. Ogłoszono nominacje do corocznych nagród przyznawanych za NAJGORSZE polskie filmy

Węże 2013 - Kac Wawa, Bitwa pod Wiedniem oraz Big Love powalczą o tytuł najgorszego polskiego filmu. Akademia Węży ogłosiła nominacje do corocznej nagrody. Werdykt poznamy już 3 kwietnia 2013 roku.

Tagi: Kac Wawa najgorszy polski film 2013, Nagrody dla najgorszych polskich filmów, nagrody węże, najgorsze polskie filmy, Węże 2013

WĘŻE 2013. Ogłoszono nominacje do corocznych nagród  przyznawanych za NAJGORSZE polskie filmy

Ogłoszono nominacje do nagród Węże 2013 dla najgorszych polskich produkcji. Film Kac Wawa zdobył aż 16 nominacji.

fot: Facebook Kac Wawa - oficjalny funpage

Węże 2013 czyli coroczna nagroda filmowa przyznawana najgorszym polskim produkcjom filmowym. Poznaliśmy nominowanych do nagród dla najgorszych polskich produkcji 2012 roku. W ubiegłym roku Akademia Węży wywołała sporą dyskusję i wzbudziła kontrowersje, nie tyle samym werdyktem co pomysłem na przyznawanie tego rodzaju statuetek polskim filmom.

W tym roku niekwestionowanym królem nominacji został film Kac Wawa, otrzymując aż 16 nominacji. O połowę mniej zdobyły filmy Bitwa pod Wiedniem i Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości. Całkiem nie najgorzej [sic] prezentują się również obrazy Big Love i Sztos 2, których twórcy również mogą liczyć na nagrody Węże 2013.

Patrząc na nazwiska artystów nominowanych w poszczególnych kategoriach, trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z nominacjami do polskich Złotych Malin. Borys Szyc, Olaf Lubaszenko, Roma Gąsiorowska, Sonia Bohosiewicz, Patryk Vega, Marian Dziędziel czy Piotr Adamczyk znaleźli się wśród pretendentów do Węży w takich kategoriach jak: najgorszy aktor, najgorsza aktorka, najgorszy reżyser czy w specjalnej: występ poniżej godności. Ta ostatnia wydaje się szczególnie bolesna dla skadinąd utytułowanych aktorów.

Jeśli chodzi o najgorszy film, walka będzie niezwykle zacięta. Kandydują bowiem: Kac Wawa, Bitwa pod Wiedniem, Sztos 2, Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości i Big Love. Akademia stworzyła także wiele ponadstandardowych kategorii, np. żenująca scena, gdzie w pojedynku zderzy się obnażona pierś Alicji Bachledy-Curuś w Bitwie pod Wiedniem z Michałem Milowiczem, biegnącym z biegunką w filmie Kac Wawa. Pomysłodawcami tej nagrody są: Kamil Śmiałkowski, Krzysztof Spór i Konrad Wągrowski, a samą Akademię Węży tworzy kilkadziesiąt osób związanych z polską kulturą. Przedsięwzięcie ma na celu podjęcie dyskusji o kondycji polskiego kina i zwrócenie szczególnej uwagi na filmy nieudane.

Ogłoszenie wyników już 3 kwietnia 2013 roku.

Autor: mkusy

Zdjęcia: Facebook Kac Wawa - oficjalny funpage

Publikacja: 06.03.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...