szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Historia Paktofoniki najlepsza na Złotych Kaczkach

ZŁOTE KACZKI rozdane. JESTEŚ BOGIEM najlepszym polskim filmem 2012 [WIDEO]

Jesteś bogiem, film o historii grupy Paktofonika największym wygranym Złotych Kaczek 2011/2012. Wśród nagrodzonych aktorów m.in. Agata Kulesza, Bogusław Linda i Marcin Kowalczyk. Wiemy, kto otrzymał nagrody miesięcznika Film.

Tagi: agata kulesza, Bogusław Linda, film psy, film róża, jesteś bogiem, kamila baar, kto dostał złote kaczki, laureaci złotych kaczek, marcin dorociński, marcin kowalczyk, najlepszy film 2012, paktofonika film, robert więckiewicz, w ciemności, złote kaczki

ZŁOTE KACZKI rozdane. JESTEŚ BOGIEM najlepszym polskim filmem 2012

Złote Kaczki rozdano po raz 55. W 2012 triumfowała historia Paktofoniki, czyli film Jesteś bogiem.

fot: WBF

W 2012 roku już po raz 55. przyznano Złote Kaczki - nagrody miesięcznika Film dla branży filmowej. Uroczystość miała miejsce w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Czerwony dywan jak zawsze wypełnił się gwiazdami wielkiego ekranu. Zarówno tymi legendarnymi, jak i wschodzącymi talentami.

Powrót do przeszłości

Gości powitał jeden z najsłynniejszych głosów świata - Joe Cocker, który zaśpiewał swój najnowszy singiel Fire it up, po czym prowadzący - Grażyna Torbicka i Tomasz Raczek rozpoczęli pierwszą część gali. Na wstępie wręczono nagrody specjalne. Otrzymali je najbardziej zasłużeni dla polskiego filmu. Tym razem uhonorowano Danutę Szaflarską, Andrzeja Wajdę i Telewizję Polską.

Następnie rozpoczęła się część poświęcona filmom historycznym. Nagrody powędrowały do artystów w trzech kategoriach: najlepsza aktorka w filmie sensacyjnym, najlepszy aktor w filmie sensacyjnym oraz najlepszy film sensacyjny. Złote Kaczki zdobyli odpowiednio: Kamila Baar (Vinci), Bogusław Linda (Psy), Władysław Pasikowski (Psy). Linda był w wyjątkowo sentymentalnym nastroju. Chciałbym wytłumaczyć się z mojego stroju. Mam na sobie dżinsy i dokładnie tą samą marynarkę, którą nosiłem w filmie Psy - mówił przy odbieraniu nagrody.

Natalia Lesz specjalnie dla serwisu Glamki.pl po gali Złote Kaczki:
Jesteś bogiem

Po kolejnym występie Joe Cockera rozpoczęła się kolejna część uroczystości, która była już poświęcona produkcjom z lat 2011/2012.

Z nagrody za najlepszy scenariusz cieszy się reżyser Jesteś bogiem - Maciej Pisuk. Autorem najlepszych zdjęć okrzyknięto Jolantę Dylewską za jej pracę przy filmie W ciemności.

Najlepszą aktorką okazała się Agata Kulesza za kreację w filmie Róża Wojciecha Smarzowskiego. Wyróżnienia otrzymały Joanna Kulig i Kinga Preis. Cieszę się, że dostałam tę nagrodę od państwa - czytelników Filmu. Cieszę się, że zauważyliście moją pracę - mówiła wzruszona Kulesza.

Najlepszym aktorem sezonu okrzyknięto Marcina Kowalczyka. Został także doceniony za rolę w filmie Jesteś bogiem. W tej kategorii wyróżnienia od czytelników Filmu powędrowały jeszcze do Roberta Więckiewicza za W ciemności i Marcina Dorocińskiego za Różę.

Nie było niespodzianki w kategorii najlepszy polski film 2011/2012. Wyróżniono W ciemności Agnieszki Holland i Różę Wojciecha Smarzowskiego. Złota Kaczka powędrowała do twórców filmu o historii legendarnej Paktofoniki - Jesteś bogiem. Leszek Dawid, reżyser filmu odbierając nagrodę powiedział: Dziękuję Fokusowi, Rahimowi i Magikowi. Sprawdziłem listę filmów, które brały udział w tym roku w głosowaniu i można śmiało powiedzieć, że w tym roku wygrało polskie kino! I trzeba przyznać, że to celna pointa. Obyśmy w kolejnych latach mogli obserwować rywalizację autorów tak dobrych produkcji.

Rozmowy ze zdobywcami Złotych Kaczek 2012:
Zobacz: Jesteś bogiem - najlepszy film 2012 roku?

Autor: SuDeK

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 27.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...