szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
50 twarzy Greya to kontynuacja sagi Zmierzch, napisana przez E.L. James!

50 TWARZY GREYA: Czy ZMIERZCH był inspiracją do napisania sagi o Christianie Greyu i Anastasii Steele?

Film 50 twarzy Greya do kin trafi w 2014 roku. Kto zagra role głównych bohaterów, Christiana Greya i Anastasii Steele? My mamy pewne podejrzenia:) Pewne za to, jest to, że pierwowzór światowego bestsellera Eriki Leonard James 50 twarzy Greya napisany został jako kontynuacja sagi Zmierzch Stephanie Meyer. Jesteście zaskoczeni?

Tagi: 50 twarzy graya film, 50 twarzy greya, 50 twarzy greya a zmierzch, 50 twarzy greya film, 50 twarzy greya książka, 50 twarzy greya obsada, anastasia steele, christian grey, zmierzch

50 TWARZY GREYA: Czy ZMIERZCH był inspiracją do napisania sagi o Christianie Greyu i Anastasii Steele?

Czy saga Zmierzch Stephanie Meyer mogła być pierwowzorem dla trylogii o Christianie Greyu?

fot: Materiały Prasowe

Zapewne wiele z was zdziwi fakt, że książka E.L. James 50 twarzy Greya napisana została na kanwie tak zwanego zmierzchowego fanficka. Czy wiesz, co zainspirowało autorkę do napisania trzech części historii o Anastasii Steele i Christianie Greyu? Czym są popularne fanficki?

Fanficki to nic innego, jak pisane przez fanów książek dalsze losy ich ulubionych bohaterów, oczywiście według ich własnego scenariusza. Te opowiadane przez fanów historie publikowane są na fanpage'achkonkretnej książki. Dzięki tym stronom czytelnicy mogą się wymieniać swoimi własnymi pomysłami na to, co wydarzyło się po słowach "żyli długo i szczęśliwie".

Na jednym z fanpage'y popularnej sagi Zmierzch pojawiło się wiele fanficków. Szczególnie jeden z nich wzbudził wiele emocji. Dalszą historię bohaterów Edwarda Cullena i Belli Swan pisała właśnie Erica Leonard James, pod pseudonimem Snowqueens Icedragon. Po wielu negatywnych opiniach, które odnosiły się do zbyt mocnego seksualnego kontekstu jej opowieści, Erika usunęła swoje wpisy ze strony Zmierzchu i założyła własną, pod nazwą FiftyShades.com, gdzie przeniosła wszystkie swoje opowieści. Początkowo jej "dzieło" nosiło tytuł Master of the Universe.

Tuż przed publikacją książki E.L. James usunęła ze swojej strony wszystkie wpisy. Książka w wersji papierowej opisywała już nie losy Edwarda Cullena i Belli Swan, ale Christiana Greya i Anastasii Steele. W tej trzytomowej powieści doszukać się można jednak kolejnej inspiracji, jaką był z pewnością film 9 i pół tygodnia.

A czy wy domyślilibyście się, że książka 50 twarzy Greya jest romantyczno-erotyczną fantazją i kontynuacją sagi Zmierzch?

Autor: Monika P.

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 01.03.2013, Aktualizacja:

Zobacz również