szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
E.L. James zdemaskowana

50 TWARZY GREYA: kim jest autorka bestsellera?

Christian Grey i Anastasia Steele. Kto dzisiaj nie zna tych nazwisk? Ta kontrowersyjna para to bohaterowie bestsellera autorstwa E.L. James - 50 twarzy Greya. Kim jest "matka" nieśmiałej An i perwersyjnego Christiana?

Tagi: 50 twarzy greya, autorka szeptem, bestsellery książki, christian grey, E.L. James, Erika Mitchell, jak pisać o seksie, książka, książki o seksie, literatura erotyczna, perwersje, powieści o seksie, romans, sadomaso, seks, Stephanie Meyers

50 TWARZY GREYA: kim jest autorka bestsellera?

50 TWARZY GREYA bestseller 2012 roku

Kim jest autorka bestselleru 50 TWARZY GREYA? naprawdę nazywa się Erika Mitchell, jest Brytyjką, ma 49 lat i na pierwszy rzut oka nie przypomina wyuzdanej, pełnej erotycznych fantazji bogini seksu. Wręcz przeciwnie! Jest korpulentną brunetką w wieku 49 lat, w okularach i mimo że zarobiła na serii książek o erotycznych przygodach pary kochanków fortunę, ubiera się całkiem zwyczajnie!

Przepis na erotyczny bestseller

Skąd wziął się pomysł napisania perwersyjnego romansu, po który sięgnęły miliony młodych i tych nieco starszych kobiet na całym świecie? Autorka książki w rozmowie z Twoim Stylem z 2013 roku rozbrajająco odkrywa prawdę na ten temat: - Oczywiście pisałam to dla zabawy (…) To było moje odreagowanie na kryzys wieku średniego. Erika musi mieć nie lada poczucie humoru, bo wyznała też, że pisząc 50 twarzy Greya miała iście grafomańską przyjemność. Ponoć nie wychodziła z domu, tylko co rusz siadała do komputera w kuchni, by dopisywać kolejne przygody Greya i Steele! Jak sama twierdzi, wydanie serii książek o Greyu nie zmieniło wiele w jej życiu. Tak naprawdę to dało jej jedynie poczucie wolności twórczej: nie musi teraz martwić się o pieniądze, ale nadal zawozi do szkoły dzieci i pilnuje, aby odrobiły lekcje. Za to skupia się bardziej na promowaniu swoich kolejnych dzieł. Twój Styl podaje, że zanim napisała bestseller, miała wśród koleżanek opinię wiecznie zabieganej mamuśki. Nadal nią jest, ale o ile łatwiej jest być kurą domową, mając na koncie miliony funtów!

50 twarzy Greya można nie lubić, krytykować książkę za to, że jest czystym naśladownictwem sagi Stephanie Meyers o wampirach. Można ją te kochać, czytać po wielokroć i marzyć o takich mrocznych, pełnych erotyzmu przygodach… Jedno jest pewne: obojętnie wobec sprzedanych na świecie 65 milionów egzemplarzy samej pierwszej części sagi przejść nie można!

Publikacja: 19.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również