szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Marie-France Pochna Christian Dior biografia

CHRISTIAN DIOR. Biografia najważniejszego krawca haute couture

Oficjalna biografia Christiana Diora jest już dostępna na polskim rynku. Książka Marie-France Pochna zawiera najważniejsze informacje dotyczące Diora i jego drogi na szczyt haute couture.

Tagi: Christian Dior, Dior, dior biografia, marie-france pochna, marie-france pochna dior

CHRISTIAN DIOR. Biografia najważniejszego krawca haute couture

Biografia Christiana Diora to nowość na naszym rynku wydawniczym

fot: Materiały Prasowe

Pierwsza biografia najważniejszego projektanta w dziejach haute couture, Christiana Diora, wreszcie na polskim rynku! Marie-France Pochna postanowiła przedstawić portret świata pełnego szyku i luksusu, jak również intelektualnej i artystycznej śmietanki Paryża.

Zobacz też: Zmiany w Diorze: Francesco Russo nowym szewcem Diora >>>

Wszystko zaczęło się 12 lutego 1947 roku, kiedy to pojawiły się wirujące wokół kostek spódnice, których obwód przekraczał 20 metrów, i kapelusze przysłaniające oko. Wtedy też okazało się, że spełniło się jedno z największych marzeń Christiana Diora o byciu cenionym projektantem. To właśnie on tchnął nowego ducha w swoją epokę, która grzęzła w powojennym marazmie.

Zobacz też: DIOR. Wiosenne propozycje od Dior HOMME 2014 >>>

Jest to pierwsza biografia Diora. Ukazuje go jako człowieka niedocenianego, który długo żył ze świadomością, że ukochana matka łamie jego aspiracje artystyczne. W końcu udało mu się stworzyć najsłynniejsze logo na świecie. Kiedy zdobył rozgłos, do szczęścia brakowało mu tylko czasu na odpoczynek. Pod dziesięciu latach, które rozsławiły jego nazwisko, Christian Dior zmarł u szczytu sławy w wieku 52 lat.

Biografia Christiana Diora, autorstwa Marie-France Pochna, ukazała się nakładem wydawnictwa Bukowy Las. Jej koszt to 49,90 zł.

Autor: kobi

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 25.01.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
TRENDY JESIEŃ 2013: Kampania Dior jesień zima 2013/2014
TRENDY JESIEŃ 2013: Kampania Dior jesień ...

Nowa kampania Dior jesień zima 2013/2014 jest niesłychanie magnetyzująca i ultra kobieca. Duża w tym zasługa niezwykłych zdjęć belgijskiego fotografa mody Willy’ego Vanderperre oraz modelek Marii Clari Boscono i Elsie ...