szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Gdzie kryje się fenomen KALENDARZA PIRELLI? Dlaczego wszyscy chcą go mieć?

KALENDARZ PIRELLI 2013: Dlaczego KALENDARZ PIRELLI jest najbardziej pożądanym kalendarzem na świecie?

KALENDARZ PIRELLI należy do najbardziej pożądanych kalendarzy świata. Do rąk własnych egzemplarze dostają do nieliczni. Do Polski dociera zaledwie 150 egzemplarzy. KALENDARZ PIRELLI 2013 jest jeszcze bardziej pożądany od wcześniejszych edycji, ponieważ jest zupełnie wyjątkowy. Na czym polega fenomen tego wydawnictwa?

Tagi: adriana lima, kalendarz 2013, kalendarz Pirelli, kalendarz pirelli 2013, kalendarz Pirelli-wikipedia, najbardziej pożądany kalendarz świata, pirelli, POMYSŁ NA KALENDARZ, rio de janeiro, STEVE MCCURRY, STEVE MCCURRY fotografie, steve mccurry kalendarz pirelli 2013

KALENDARZ PIRELLI 2013: Dlaczego KALENDARZ PIRELLI jest najbardziej pożądanym kalendarzem na świecie?

KALENDARZ PIRELLI prezentował nagie zdjęcia najpiękniejszych kobiet świata. W 2013 roku Steve McCurry zakończył tę tradycję.

fot: Materiały Prasowe

Kariera KALENDARZA PIRELLI rozpoczęła się w 1964 roku. Wtedy to brytyjska filia słynnej oponiarskiej firmy Pirelli zdecydowała się wydrukować kalendarz dla swoich klientów.  Nikt wtedy nawet nie przypuszczał, że zyska on tak szaloną popularność. Kalendarz Pirelli stał się wielkim rarytasem, gdyż nie można go było kupić! Do tego od samego początku KALENDARZ PIRELLI prezentował bardzo profesjonalne i niezwykle artystyczne zdjęcia najpiękniejszych modelek na świecie.

Egzemplarze KALENDARZA PIRELLI nie były dostępne w ramach normalnej dystrybucji. Zaszczytu otrzymania egzemplarza kalendarza nie dostępowali rzecz jasna zwykli śmiertelnicy. Tak zresztą zostało do dziś. Co roku ukazuje się tylko kilkanaście tysięcy egzemplarzy kalendarza, a do naszego kraju trafia tylko około 150 sztuk. Prawdziwa perła dla kolekcjonerów! 12 miesięcy danego roku uprzyjemniają zazwyczaj zdjęcia najpiękniejszych aktorek i modelek świata. To tradycja, której firma była wierna właściwie do 2013 roku.

KALENDARZ PIRELLI 2013 to zupełnie inne dzieło. kobiety nie występują w nim w rolach przedmiotów pożądania, a ich dobór przeprowadzono według przemyślanego klucza. W dobie ogólnoświatowego kryzysu twórcy zdecydowali się pokazać piękne panie zaangażowane w działania charytatywne: Petrę Nemcovą, Sonię Bragę (która z racji chociażby wieku odbiega od przyjętych w poprzednich latach kryteriów) czy zjawiskową - ciężarną dodajmy - Adrianę Limę. Zdjęcia robił fotograf wojenny Steve McCurry, zaś tłem kalendarza jest mroczne Rio de Janeiro.

Czy zmiana, której dokonano w 40. edycji wyznaczy kierunek na przyszłość? Być może. Jednak ta wolta była szokiem dla całego świata sztuki i show-biznesu. Podobno nawet kilka modelek zaangażowanych do projektu było rozczarowanych i pytało, dlaczego nikt nie będzie miał szansy obejrzeć ich w negliżu :)

Autor: Miss Q

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 02.12.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
KALENDARZ PIRELLI 2013: Adriana Lima, modelka, która pozowała w zaawansowanej ciąży!
KALENDARZ PIRELLI 2013: Adriana Lima, modelka, ...

Największym wyróżnieniem dla modelki jest wystąpienie w kalendarzu Pirelli. W KALENDARZU PIRELLI 2013 najwięcej zainteresowania wzbudziła Adriana Lima. Pozowała będąc w zaawansowanej ciąży. Autor zdjęć do KALENDARZA PIRELII 2013 Steve McCurry przyznaje ...